Pepř v rajčatové šťávě na zimu

Ahoj. Tentokrát vám chci ukázat, jak vařím pepř v rajčatové šťávě na zimu. Recept s fotografií vám pomůže. Chci poznamenat, že práce pro nás není obtížná, ale výsledek se vám určitě bude líbit na zimním večeru.
Pokud vás tedy zajímá, jak připravit lahodný a osvědčený blank z bulharského pepře, vyzývám vás, abyste právě teď pracovali.

Nejdříve však musíme připravit následující složky:

- paprika - 5,4 kg.,
- sůl - 60 gramů,
- granulovaný cukr - 50 gramů,
- čerstvá rajčata - 1,6 kg.Moje zelenina

A poté, co jsme připravili všechny ingredience potřebné pro práci, pokračujeme v procesu přípravy slepého pokusu. Začneme hlavní věcí - rajčata a papriky opláchneme proudem studené tekoucí vody, hodíme je do jemného síta nebo cedníku. Počkejte, až voda vytéká.


Odřízněte čepice z paprik
Potom zpracováme papriku. Řezejte stonky malou částí okraje pepře širokým ostrým nožem, jak je vidět na fotografii.


Blanch pepř
Odstraňujeme semena z vnitřku pepře. Opláchněte ji znovu ze zbývajících semen. Poté připravte papriku připravenou ve vroucí vodě po dobu asi 3-5 minut. Poté pepř rozdělíme podélně na poloviny, nebo pokud je to žádoucí, necháme jej stále neporušený.


Nakrájejte rajčata
Pojďme k přípravě rajčat. Myli jsme je také pod proudem studené tekoucí vody. Poté nakrájejte na 4-5 kusů a drtte v mlýnku na maso, dokud nebude odšťavněn. Jak jsme již řekli, bereme sklenice předem připravené a do nich dáváme celé papriky. Mezitím připravte rajčatovou šťávu, zahřejte ji v smaltované pánvi do varu a poté ji rozmělněte sítem. Přidejte k tomu granulovaný cukr a sůl, vařte asi 5-8 minut. Když se pěna přestane objevovat, pak je vše připraveno.


Nalijte omáčku na papriky
Potom nalijte připravenou horkou rajčatovou šťávu na bulharský pepř do sklenic a přikryjte. Plechovky posíláme do jedné hluboké nádoby s teplou vodou. Naše polotovary - 0,5 l sklenice sterilizujeme po dobu asi 40 minut. Pak je korekujeme a posíláme je k uložení.


Pepř v rajčatové šťávě na zimu, recept s fotografií
Dobrou chuť!
Doporučuji také vaření paprika ve stylu Kuban.
Podívejte se na podobné recepty

» » Pepř v rajčatové šťávě na zimu