Zimní salát s rýží a zeleninou

Salát na zimu s rýží a zeleninou je velmi podobný předchozímu zpracování sladké papriky s mletým masem, zeleninou, rýží v rajčatové omáčce. Pouze na salát nebudeme mít celou papriku, ale nakrájenou a příprava se trochu liší od chuti předchozí. Salát se ukáže být šťavnatý, uspokojivý a samozřejmě lahodný. Bude to vynikající příloha pro mnoho pokrmů z masa a ryb..

Zimní salát s rýží - recept krok za krokem s fotografií.Ingredience na výrobu pepře s mletou zeleninou na zimu
K přípravě nasekané papriky zeleninové s mletou zeleninou a rýží v rajčatové omáčce (na základě 10 půllitrových sklenic) potřebujeme:
- paprika - 1,8 kg,
- mrkev - 1,7 kg,
- cibule - 400 gramů,
- rýže - 430 gramů,
- petržel - 50 gramů,
- granulovaný cukr -1 20 gramů,
- sůl - 100 gramů,
- černý pepř a koření,
- rajčata - 2,2 kg nebo rajčatová omáčka - 1,4 kg,

- rostlinný olej - 400 gramů.Pepřová kůra
Třídění paprik. Vybíráme zralé, silnostěnné ovoce. Myjeme pepř ve studené vodě. Nechte vodu odtéct. Odřízněte stonky. Semena odstraníme a znovu opláchneme tekoucí vodou, abychom odstranili zbývající semena.


Blanch pepř
Umístěte pepř do pánve s vroucí vodou pro blanšírování. Vyvažujeme to 5-7 minut. Vyjmeme a okamžitě opláchneme tekoucí studenou vodou. Nakrájejte pepř na malé kostky.


Nakrájenou mrkev a cibuli
Mrkev umýváme tekoucí studenou vodou a oloupeme. Mrkev otřete hrubým strouhankou brčka. Oloupejte cibuli, opláchněte a nakrájejte na malé kostky. Opláchněte greeny, setřete zbývající tekutinu a také nakrájejte na malé kousky.


smažte cibuli a mrkev až do zlatohnědé
Smažte cibuli a mrkev ve vyhřívaném rostlinném oleji do zlatohně. Poté přidejte nakrájenou zeleninu na cibuli. Mleté maso je připraveno.


přidejte rýži, těstoviny, koření
Několikrát omýváme rýži studenou vodou, dokud není voda čistá. Vložte rýži do vroucí vody a blanžujte ji po dobu 5-7 minut, dokud se nevaří. Vyjmeme rýži na sítu a opláchneme studenou tekoucí vodou. Nechte vodu odtéct. Vložte smaženou cibuli, mrkev a byliny do hrnce s rýží. Vše dobře promícháme. Připravme rajčatovou omáčku. Myjeme rajčata ve studené vodě, nakrájíme na malé kousky. Vařte v hrnci, dokud rajčata nezměknou. Potom protřepeme rajskou hmotu sítem. Nalijeme to do pánve. Přidejte koření, cukr, sůl a trochu octa. Nalijte ocet podle chuti. Vařte rajčatovou hmotu, dokud se objem nezmění o 1/3 dílu. Nalijte horkou rajčatovou omáčku na dno suchých, čistých a zahřátých plechovek. Poté rozložíme mleté ​​maso a naplníme ho zbývající rajčatovou omáčkou nahoře. Sklenice zakryjte víčky a vložte je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Salát sterilizujte rýží a zeleninou po dobu 70 minut. Po zpracování jsou plechovky uzavřeny, ochlazeny a uloženy na zimu..


Zimní salát s rýží, krok za krokem recept s fotografií
Dobrou chuť!


Zimní salát s rýží a zeleninouZimní salát s rýží a zeleninou na zimu
Doporučujeme také vařit rýžový salát se zelenými fazolkami.
Podívejte se na podobné recepty

» » Zimní salát s rýží a zeleninou