Lilek a pepřový salát. Recept s fotografií

Podzim s námi sdílí své dary. To zahrnuje ovoce a zeleninu a možnost vzít si s sebou kousek tepla a slunce minulého léta s sebou v zimě.
Letos se lilky a papriky krásně narodily ... A co s nimi můžete udělat, aby byl chutný, rychlý a vypadal krásně? Z lilek na zimu můžete vařit spoustu všech druhů polotovarů s různými kombinacemi zeleniny.
Pro jakékoli složité přílohy nebo jako předkrm je vhodný modrý salát. Ukázalo se, že je pikantní, probouzí chuť k jídlu a je velmi chutné.
Budeme ho potřebovat:
3 kg lilku,
2 kg papriky,


1 svazek petrželky (střední),
200 g česneku,
300 g octa 9% ,
300 g slunečnicového oleje,
2 polévkové lžíce soli,
1,5 šálky cukru.
Veškerou zeleninu důkladně omyjte. Rozkrojte lilek na dlouhé kostky do velké nádoby - umyvadlo nebo kotel.

Lilek a pepřový salát

Lilek můžete loupat, pokud si přejete, ale kůže obvykle nezasahuje. Uvolněte pepř z jádra semeny, podélně nakrájejte na 4-6 kusů a přidejte do lilku.

Lilek a pepřový salát

Nalijte tam jemně nasekanou petrželku.

Lilek a pepřový salát

Přidá se 300 g octu, 300 g slunečnicového oleje, 2 polévkové lžíce soli, 0,5 litru vody. Nechte marinovat po dobu 20-30 minut za občasného míchání.

Lilek a pepřový salát


Po přiděleném čase dejte zeleninu do ohně a přiveďte k varu. Jakmile se vaří, přidejte 200 g česneku předem rozemletého v mlýnku na maso.

Lilek a pepřový salát

Vaříme 15-20 minut a vložíme do nádob, které byly předtím sterilizovány párou nebo v troubě. Srolovat se, otočit se a zabalit do přikrývky na jeden den.

Lilek a pepřový salát


Výkon cca 5 litrů.

Lilek a pepřový salát

 Amanda speciálně pro zagotovkinazimu.ru


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek a pepřový salát. Recept s fotografií