Bulharský salát na zimu

"Sladká paprika. Saláty na zimu»Představuje pozornost hostesek zajímavý a originální recept na olej. Mísa, která je vyrobena z paprik smažených ve slunečnicovém oleji, si právem zaslouží chvála a nadšená slova určená sama sobě. Ingredience pro bulharský salát na zimu:

  1. sladká paprika;
  2. 1,5 šálku granulovaného cukru;
  3. 1 litr vody;
  4. 2 lžíce sůl;
  5. 1 sklenice slunečnicového oleje;
  6. 1,5 šálku stolního octa (můžete si vzít octovou esenci).

Bulharský salát na zimu

Bulharský salát na zimu zeleninu lze připravit z různých druhů pepře. Nejvhodnější odrůda je však stále bulharská masitá, tenkostěnná. Miska je připravena rychle. Kromě toho nevyžaduje zvláštní náklady, ale ukázalo se, že je neobvykle chutná. Tento salát je také léčivý. Jeho použití je dobrou prevencí aterosklerózy. A paprika sama o sobě je velmi užitečná, konzervovaná i čerstvá.

Na paprika salát v oleji se ukázalo krásné, je lepší třídit pro něj papriky různých barev (žlutá, červená, vínová a zelená). Světlé barvy v obrobku pomohou porazit zimní depresi a rozveselit se.

Bulharský salát na zimu

Sladké papriky na salát se umyjí a očistí od varlat a ocasu. Granulovaný cukr se rozpustí v litru převařené vody a zapálí. Jakmile se voda zahřeje, přidá se sůl a slunečnicový olej. A ihned do připraveného roztoku, bez čekání na to, aby se vařil, se nakládají papriky, nakrájejí na dlouhé proužky a vaří se asi 10 minut. Poté se na něj položí bobkový list a pepře, nalije se ocet. Nyní lze salát rozložit do sklenic (sterilizovat), plnit olejovou náplní, ve které byl připraven, a srolovat.

Bulharský salát na zimu

Recepty na konzervování salátů papriky jsou četné. Může být použit k přípravě nemajetkových vegetariánských jídel i vydatných přípravků s přídavkem rýže, pohanky nebo ječmene. Kromě toho se papriky dobře kombinují s jinou zeleninou a poskytují dostatek příležitostí k experimentování..


Podívejte se na podobné recepty

» » Bulharský salát na zimu