Příprava na zimu. Saláty

Potřeba zajistit jídlo pro budoucí použití existovala před tisíci lety, od doby jeskyní. V té době to bylo spojeno s velkými obtížemi při lovu. Zachování toho, co bylo získáno alespoň na krátkou dobu, bylo proto hlavním úkolem, jehož řešení by umožnilo existenci velkých rodin a celých kmenů. S příchodem ohně byl tento problém vyřešen. Potvrzení těchto archeologických vykopávek v různých částech světa.
Ve starém Rusku se také praktikovala příprava produktů pro budoucí použití. A čím byla rodina prosperující, tím hojnější a rozmanitější byla přípravy na zimu. Solené, sušené a sušené ryby. Shromážděné bobule navlhčily, napařily nebo sušily, z nichž poté po mletí rozplnily koláče. Pouze bohaté rodiny si mohly dovolit vyrábět džem kvůli vysokým cenám cukru. Cedrové kužely byly shromážděny a loupány. Houby byly soleny a sušeny. Hospodyňky v obrovských vanách fermentovaly zelí, nakládané okurky. A aby se prodloužila skladovatelnost nakládaných okurek, byly vany, hermeticky uzavřené, ponechány celou zimu v nemrznoucích pramenech. V Rusku byla sklizeň zelí na zimu rozšířená. Saláty zelí byly základní stravou v rodinách vesnic.
Příprava na zimu. Saláty A dodnes jsou domácí příprava na zimu charakteristickým znakem slovanských národů. Navzdory skutečnosti, že nyní v obchodech, v kterémkoli ročním období, si můžete koupit konzervované potraviny, okurky, mraženou zeleninu, bobule a ovoce, lidé, podle osvědčené tradice, na konci léta - počátkem podzimu zavřete zeleninové saláty, rajčata, okurky, houby ve sklenicích.
Přířezy na zimu pro budoucí použití může být provedeno různými způsoby: solení, sušení, kouření, moření, vaření v cukru, namáčení a čerstvé přípravky. Nejběžnějším způsobem zůstává solení potravin. Pojďme se na ně podívat.
Nakládané okurky ve vlastní šťávě.
Potřebujeme okurky různých velikostí, česnek a sůl. Nastrouhejte velké okurky na hrubé struhadlo. Smíchejte 1 litr strouhaných okurek s 1 stohem nasekaného česneku a 1 stohem soli. Dále ve třílitrové nádobě rozložte malé a nastrouhané okurky ve vrstvách.


Okurky by měly mít příležitost stát několik dní doma, dokud se trochu nekyslí, a poté zavřete sklenice víky a dáme je do sklepa (pokud takový není, do ledničky). Okurky se ukáží jako tvrdé a kyselé a nastrouhané okurky jsou dobré pro výrobu okurek. Zde je takový jednoduchý sklizeň okurek na zimu. Okurkové saláty, vařené tímto způsobem může být velmi rozmanité. Nejjednodušší recept: přidejte řepu nastrouhanou na hrubém struhadle na strouhané okurky, ochucte salát majonézou nebo rostlinným olejem.
Nakládané okurky na zimu mohou probíhat různými způsoby, a proto jsou soleny nebo slaně soleny.
Zde je jedna z možných variant lehce osolených okurek. Vezměte jeden a půl kg malých okurek do třílitrové nádoby. Umyjte je a odřízněte konce. Položte na dno jarních koprů květenství (2 - 3 ks.), Malé množství kmínu, umyté listy křenu a česneku (2 - 3 ks), třešně, vlašské ořechy a dub (každý po 4 listech), polovinu feferonky a šest lusků pepř. Poté umístěte okurky svisle do sklenic, ne příliš pevně, a zakryjte je stejným množstvím výše uvedených přísad. Nalijte okurky.
Pro jeho přípravu připravte jeden a půl litru teplé vody (asi 45 stupňů). Rozpusťte 3 polévkové lžíce soli a stejné množství cukru. Chcete-li do okurek přidat sofistikovanou chuť, můžete do solanky přidat jednu čajovou lžičku medu. V tomto případě nepotřebujete 3 lžíce cukru, ale dvě. Sklenice okurek se ponechají jeden den v místnosti při pokojové teplotě a zakryjí je víky. Poté, aby se zpomalil proces moření a kvašení, umístí se sklenice okurek na chladné místo (sklep, lednička).

Lilek na zimu lze také zachovat.
Omyjte tři kilogramy lilku a nakrájejte je na kulaté kousky. Sůl a nechte je stát půl hodiny, aby vycházela hořkost. Poté smažte lilek až do zlatohně ve slunečnicovém oleji. Nalijte další litr oleje do slunečnicového oleje, který zůstane po smažení lilku. Přidejte k tomu 4 hlavy jemně nasekaného česneku, dva jemně nasekané chilli papričky, sůl, cukr a koření podle chuti. Olej vařte 2 minuty, přidejte do něj dvě nebo tři polévkové lžíce octa 9%. Vložte lilek do vrstev do sterilizovaných nádob, nalijte výsledný olej a znovu vrstvu lilku a oleje. Hotové plechovky musí být sterilizovány patnáct minut po varu.
Existuje mnoho možností příprava salátů na zimu.
Recepty jsou velmi rozmanité a každý si může vybrat „zimní“ salát podle svých představ. Vyzkoušejte tuto možnost. Na pět litrových plechovek budete potřebovat jeden a půl kilogramu rajčat a okurek, jeden kilogram papriky, půl kilogramu cibule, 300 ml rafinovaného rostlinného oleje, bobkový list, černý pepř, sůl a 150 g octa 6%.
Oloupané papriky, rajčata, cibule, nakrájené na půlky prstenů. Okurky - v kruzích. Olej se uvede do varu a poté se nechá vychladnout na pokojovou teplotu. Nasekanou zeleninu důkladně promíchejte se solí (15-20 g na kilogram zeleniny) a černým pepřem (podle chuti). Nalijte 4 polévkové lžíce oleje, 6-8 hráchů černého pepře, bobkový list do dna sterilizované nádoby. Rozložte salát. Nalijte 4 lžíce octa na vrchol. Salátové plechovky jsou sterilizovány po dobu 20 minut. Skočte hermeticky.
Na nakládaná rajčata na zimu budete potřebovat jeden a půl litru vody, 3 polévkové lžíce soli, 2 - cukr a 1 lžičku medu. Bylo by hezké solit rajčata v dubovém sudu, ale v případě, že by žádný nebyl, použijte nerezový kastrol, nejprve dejte dub nebo jakýkoli jiný, nejlépe listnatý, dřevěné hrnky na dno. Listy česneku, křenu, stonky a listy kopru s květenství, máta, tymián jsou rozloženy na dně pánve.
Přidejte 1 jemně nasekanou feferonku, 3 papriky a 4 stroužky česneku. Poté přidejte několik velkých listů zelí, tlustý plátek melounu (plný kruh), 3 broskve a 3 jablka. Na vrchol jsme položili 4 dubové listy, ořechový list, broskev, rybíz, třešně, hrozny. Přidejte čtyři lusky a hřebíček. Poté, shora, vylíhněte a položte rajčata ve vrstvách.
Posunujeme každou vrstvu kořením. Do rajčat je dobré přidat několik okurek a malých hroznů. Horní vrstvu rajčete posypeme kořením (jako spodní) a naplníme jej solankou. Rajčata zakryjte vatovým hadříkem a zatlačte břemenem. Hrnec uzavřete víkem a uložte na chladné místo. Po 20-30 dnech jsou rajčata připravena k jídlu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Příprava na zimu. Saláty