Lahodný konzervovaný rajčatový a okurkový salát na zimu

Rajčatový a okurkový salát na zimu

Dnes vám řeknu, jak si na zimu vyrobit nádherný konzervovaný rajčatový a okurkový salát. V mé rodině je velmi populární. Domácí recept na výrobu takového prázdného místa je pozoruhodný v tom, že můžete použít zeleninu jakéhokoli tvaru a velikosti..

Složení: voda, cibule, okurky, rajče, rostlinný olej, cukr, sůl, ocet, česnek
Čas do záložky: Léto, Podzim


Další výhodou receptury je to, že veškerá nasekaná zelenina je složena přímo do sklenic, ve kterých je následně uložena. Všechny podrobnosti o přípravě takového originálu najdete v mém receptu s fotografiemi krok za krokem.

Jak vyrobit konzervovaný rajčatový a okurkový salát na zimu

Vyrábím salát v litrových nádobách. Proto bude výpočet produktů pouze pro takový objem. Začněme! Na fotografii jsou produkty, které jsou nutné k nákupu.

Rajčatový a okurkový salát na zimu

Ke dnu připravený džbán nalijeme trochu rostlinného oleje. Stačí pár lžiček. Řezané okurky a rajčata. Tvar a velikost řezu nezáleží. Střih, jak se vám líbí. Dali jsme je do sklenice. Lepší - ve vrstvách, přidejte také kroužky cibule a stroužky česneku - podle chuti. Pokud jsou vaše okurky silné, můžete je oloupat. Pro takový salát někdy občas používám velké přezrálé ovoce. Tak jsem to udělal.

Konzervovaný rajčatový a okurkový salát

V tuto chvíli vaříme vodu. A dát do sklenice přímo na zeleninu 2 lžičky soli, 1 lžička granulovaného cukru, 2 lžíce. lžíce 9% octa.

Konzervovaný rajčatový a okurkový salát

Naplňte budoucí salát převařenou vodou.

Sterilizujeme víko. Zakrýváme sklenici. Vložte salát do hrnce s vodou. Posíláme pánev do ohně. Polotovary sterilizujeme 20 minut. Je lepší dát malý ručník na dno pánve. To pomůže sklenici ne "odrazit".

Rajčatový a okurkový salát na zimu

Vyjmeme sklenici vroucí vody. Sbalíme se. Není třeba zabalit. Prostě to necháme vychladnout ve vzduchu.

Rajčatový a okurkový salát na zimu

Dále posíláme konzervované rajčata a okurkový salát ke skladování. Mám to ve svém sklepě po celý rok. Uloženo - skvělé. Můžete však ušetřit při pokojové teplotě.

Můj jednoduchý a snadný recept na domácí okurku a rajčata zajistí, že na stole budete mít v zimě jasný a aromatický salát. Takovou mňam můžete jíst sám a léčit hosty!


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný konzervovaný rajčatový a okurkový salát na zimu