Nezhinsky salát z okurky na zimu

Okurkový salát Nezhinsky

Tento jednoduchý okurkový salát na zimu vždy připravila moje matka a nyní jsem převzal její zkušenosti s přípravou okurek. Ukázalo se, že salát Nezhinsky je velmi chutný. Nezapomeňte na zimu zavřít několik sklenic takového blanketu. Velmi úspěšně kombinuje vůně okurek, kopru a cibule - vzájemně se zlepšují a doplňují.

Složení: cibule, okurky, cukr, sůl, kopr, ocet
Čas do záložky: Léto, Podzim


Navrhuji použít svůj osvědčený a podrobný recept s fotografiemi krok za krokem a salátový okurkový Nezhinsky konzervovaný na zimu potěší vaše jedlíky celou zimu.

Jak vařit Nezhinsky salát z okurek na zimu

K přípravě Nezhinského salátu potřebujeme 1 kilogram čerstvých okurek. Velikost samozřejmě není příliš důležitá, ale je lepší brát ne příliš silné. Namočte okurky do studené vody na několik hodin. Obvykle to dělám ráno před prací a večer klidně dělám obrobky.

Po namočení se okurky změní na jasně zelenou. Důkladně je opláchněte a osušte je ručníkem. Odřízli jsme „zadky“. Každá okurka musí být pečlivě nakrájena na kroužky o tloušťce nejvýše 5 milimetrů. Pokud máte velké okurky, bude třeba kola rozřezat na polovinu nebo „rozštípnout“..

Okurkový salát Nezhinsky

Cibule, potřebujeme 200 gramů, oloupeme plevy a nakrájíme na tenké půlky, jejichž tloušťka je asi 3 milimetry.

Okurkový salát Nezhinsky

Chutíme koprem. Na takový objem okurek bude podle mě stačit 4 větvičky kopru. Je to jen proto, že můj kopr nejsou větvičky, ale velké "tlapy" z mé vlastní zahrady. Pokud je v gramech, pak je to 25 gramů. Myjeme a brousíme vonné greeny.

Okurkový salát Nezhinsky

Přidejte k okurkám cibuli, kopr, 2/3 lžíce soli, 1,5 lžíce cukru a 1 lžíci 9% octa.

Okurkový salát Nezhinsky

Smíchejte obsah a pokuste se zlomit okurky. Děláme všechno velmi pečlivě. Masa z okurky a cibule nyní musí stát 2 hodiny. Není třeba dávat do lednice.

Okurkový salát Nezhinsky

Blíže ke konci zadaného času sterilizovat plechovky a víka. Vložte 4 černé pepře a malý kousek bobkového listu do čistých suchých nádob. Nepotřebujete mnoho lavrushka (můžete to udělat i bez něj). Položte okurkový salát na vrchol a jemně ho uvařte lžičkou.

Okurkový salát Nezhinsky

Zakryjte obrobek čistými víčky a nechte jej stát dalších 20 minut.

Nyní je zaostalost pouze sterilizovat obrobek. Zahříváme půllitrové sklenice ve vodní lázni - 10 minut, litrové sklenice - 15-20 minut.

Okurkový salát Nezhinsky

Nezapomeňte, že počítáme čas od začátku vroucí vody.

Okurkový salát Nezhinsky

Díky výše popsané jednoduché přípravě jsem z uvedeného množství produktů dostal přesně 2 sklenice o objemu 700 mililitrů. Okurkový salát Nezhinsky je uložen jako standard, stejně jako většina příprav na zimu, na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nezhinsky salát z okurky na zimu