Adjika. Recept

Slavné koření Abcházska “Adjika„Je kořenitá, aromatická, pastovitá směs pálivé červené papriky, koření a soli. V některých receptech se k ní přidávají vlašské ořechy. Barva adjika může být červená v závislosti na množství červené papriky a rajčat - a také zelená, pokud jsou v receptu nezralé zelené papriky.. "Adjika" recept na zimu vhodné pro milovníky kořeněného jídla. Podává se s různými pokrmy podle receptů národní kuchyně, rybími a masovými pokrmy, pilafem a borščem. A samozřejmě používají jako svačinu adjiku s chlebem..

Adjika recept

Recept na vaření „Adjika“

Seznam základních ingrediencí pro spalování Abkhaz adjika:

  • feferonka - 1 kg;
  • česnek - 4 hlavy;
  • lístky koriandru - 250g;
  • kopr - 30 g;
  • fialová bazalka zelená - 20g;
  • koriandr - 1 polévková lžíce;
  • vlašské ořechy - 100g.

Pálivá paprika pro adjiku je podélně nakrájena na několik částí a jsou z ní odstraněny oddíly a semena. Nasekané papriky se rozloží do hluboké připravené pánve a naplní se teplou vodou po dobu 3-4 hodin. Během této doby musí být voda v květináči vyměněna jednou za hodinu. Toto namáčení odstraní část hořkosti z pepře. U kořeněné misky nemůžete pepř namočit, ale ihned jej vložte do receptu.

Adjika recept

Když je pepř připraven k použití, prochází dvakrát mlýnkem na maso s bylinkami a oloupaným česnekem. Pro zvýšení viskozity misky se do směsi přidají vlašské ořechy za válcování. Kromě toho, ořechový olej zvyšuje trvanlivost adjika a výrazně zlepšuje jeho chuť..

Do nasekané adjiky se podle chuti přidává sůl. Hotová miska se převede do tepelně ošetřených suchých sklenic a umístí se do chladu. Za den nebo dva bude adjika vyluhovat a bude připraven k použití.

Adjika recept

Tam je také recept "Adjika z rajčat", "Adjika s křenem" nebo s jablky, suchou adjikou a dalšími. Úspěšně doplňuje zeleninová jídla: cuketa se sýrem a česnekem, dušené maso, sauté.


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika. Recept