Pikantní adjika recept

Recept na pikantní adjiku na zimu mohou být připraveny různými způsoby. Četné existující recepty nám nabízejí, aby se adjika připravovala s česnekem, křenem, změkčila jablek nebo cuketou, a také aby byla syrová. Jedna kořenitá adjika se provádí třemi hlavními způsoby: studená, horká, svěží.

Pikantní adjika recept

Adjika pikantní studená připravená z:

  1. 3 kg rajče;
  2. 1 kg bulharského pepře;
  3. 150-200 g feferonky;
  4. 0,5 kg loupaného česneku;
  5. 3 lžíce krystalový cukr;
  6. ? sklenice soli.

Všechny ingredience pro výrobu adjika se připravují a rozemele na mlýnku na maso. Po smíchání rostlinné hmoty. K tomu se přidává cukr a sůl. Adjika se nechá vyluhovat 12-15 hodin. Po určité době se přebytečná tekutina (šťáva) vypustí, adjika se položí do sklenic a uloží se v chladu (sklep nebo lednička).

Pikantní adjika recept

Na horké recept na vaření pikantní adjika potřebovat:

1,3 kg rajče;

2. 300 g loupaného česneku;

3,2 kg papriky;

4.180-200 g feferonky;

Pět. ? sklenice octa 9%;

6.? sklenice granulovaného cukru;

7. 1/3 šálku hrubé soli;

8,1 sklenice slunečnicového oleje;

9,400-500 g čerstvých bylin (celer, koriandr).

Umytá rajčata a paprika se vedou do mlýnku na maso. Pak se smíchají se slunečnicovým olejem a nechají se na mírném ohni hodinu vařit. Když je zeleninová hmota mírně vařena a ochlazena, přidá se k ní ocet a přidá se sůl, cukr, drcený česnek a sekané greeny. To vše je důkladně promícháno a ponecháno několik hodin vyluhovat. Adjika je připraven. Může být nalita do sklenic a uzavřena. Ke zlepšení chuti lze do horké adjiky přidat vlašské ořechy, koriandr nebo slunečnicový chmel.

Pikantní adjika recept

 V adjika můžete změnit odstíny chuti. Například, adjika s jablky- koření se do něj přidává v různých dávkách, strouhané mrkvi nebo křenu. Je povoleno i zařazení lilku.


Podívejte se na podobné recepty

» » Pikantní adjika recept