Adjika s česnekem

Ti, kteří milují různé pikantní omáčky, ocení jídlo „Adjika s česnekem". Taková adjika může být jak kořením, tak i omáčkou. A příprava rukama je jednoduchá a snadná. Česnek dělá adjiku ještě ostřejší a hořkou, ale stále se jí velmi rychle. Hlavním rysem receptů je však to, že na ně není třeba provádět žádné tepelné zpracování. Vše je připraveno pouze z čerstvé zeleniny a zůstává čerstvé.

Adjika s česnekem

Ingredience pro recept “Adjika z rajčat s česnekem":

  1. 1 kg zralých rajčat;
  2. 6 velkých paprik;
  3. 2 hlavy loupaného česneku;
  4. 2-3 křenové kořeny;
  5. 1 červená feferonka;
  6. sůl podle chuti.

Adjika s česnekem

Při přípravě česnekové adjiky se ze stonků a varlat očistí papriky sladké (bulharské). Křenové kořeny a česnek jsou loupané. Připravené složky se několikrát převedou do mlýnku na maso a dobře se promíchají. K nim se přidá sůl. Průměrně dejte 1 polévková lžíce. na specifikovanou normu produktů, nebo vyzvednuté okem. Adjika znovu se smíchal a nalil do sterilizovaných sklenic a sroloval se. Adjiku lze uzavřít nylonovým víčkem a víčkem se šroubovacím uzávěrem, protože je stále zasíláno do chladničky k uskladnění. Jeho trvanlivost je více než 3 měsíce..

Adjika s česnekem je sklad různých vitamínů. Obsahuje a uchovává mnoho užitečných látek. A v zimě zima doplňuje naše těla.

Adjika s česnekem

Jako adjika z cukety, česnekovou adjiku lze doplnit o další jídla. Jablka, další paprika nebo rajčata se přidávají, aby změkčily chuť kořeněného česneku. Také pro různé aroma se nasekané bylinky a koření dají do adjiky. Výsledkem je, že konečná sada složek adjika závisí na hostitelce a vkusu její rodiny..


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika s česnekem