Adjika z rajčat s česnekem

Často domácí adjika připravené ze stejných přísad. V receptech se mění pouze jejich proporce. Rajčata, sladká a feferonka, koření, byliny ... Ale proč ne experimentovat. Alespoň přidejte česnek. To může drasticky změnit chuť obvyklého zimního koření.. Adjika s česnekem pikantnější a neobvyklé. A co se týče chuti, „předjíždí“ adzhiku s křenem. Jak vařit polotovary adzhiky s česnekem?

Adjika z rajčat s česnekem

"Adjika z rajčat s česnekem" recept

Přísady pro přípravu této misky s konečným výtěžkem hotového výrobku přibližně 3,5–3,7 litru:

 1. 12-15 velkých rajčat;
 2. 5 bulharských paprik;
 3. 5 středně velké mrkve;
 4. 2 hlavy česneku;
 5. 4-5 cibule;
 6. 4 střední jablka;
 7. 1 hořký pepř;
 8. 200 - 250 ml rostlinného oleje;
 9. 75-80 g granulovaného cukru;
 10. 50 g soli;
 11. 50 ml 9% octa.

Adjika z rajčat s česnekem

Mrkev a cibule recept na rajčata adjika s česnekem jsou vymazány. Varlata a stopky jsou odstraněny z horké a sladké papriky. Slupka se odřízne z jablek a jádra se odříznou. Nyní jsou všechny připravené ingredience (s výjimkou loupaného česneku) převedeny do mlýnku na maso. Rostlinná hmota se vloží do ohně po dobu 35 minut od okamžiku varu. Když se hmota vaří, česnek se protlačí česnekovým lisem a rozloží se v adjika. Cukr a sůl, ocet a rostlinný olej jsou také přidány tam. Adjika se znovu uvede do varu, nalije se do sterilizovaných nádob a pevně zašroubuje. Adjika se podle tohoto receptu ukládá i při pokojové teplotě.

Adjika z rajčat s česnekem

Podobným způsobem můžete sklízet a adjika s křenem. Na základě stejných ingrediencí jsou pouze změny česneku u kořenů křenu - z receptury jsou vyloučena i jablka..


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika z rajčat s česnekem