Abcházská adjika. Jak vařit?

Chtěli byste uvařit skutečnou abcházskou adjiku?! Je to ten, který je považován za klasiku tohoto pokrmu, který je součástí mnoha pokrmů jako koření. A ne ten, ve kterém, zvané adjika, dali mrkev, papriky, rajčata a mnohem víc, zcela zbytečné. Samozřejmě je to možné "Abcházská adjika" koupit a neobtěžujte se s vařením. Ale samotný proces vaření je zajímavý!

Abkhaz adjika

Co tedy potřebujete vařit Recept „Adjika Abcházsky“:

  1. 1 kg feferonky;
  2. 0,5 kg loupaného česneku;
  3. 0,5 kg čerstvého koriandru;
  4. 20-30 g mladého kopru a riganu (fialová bazalka);
  5. 1 šálek hrubé soli.

Můžete také připravit pokrm tak, aby vypadal krásně kombinací červené a zelené papriky v receptu. K chuti přidají příjemné odstíny. Ale v žádném případě nemíchejte suché bylinky (chmel-slunečnice nebo koriandr) do adjiky. Pokud je přidáme, pak jen čerstvé. To je zásadně důležité!

Abkhaz adjika

Z jídel musíte připravit mlýnek na maso, nůž, misku nebo malé umyvadlo. A vždy gumové rukavice. Tak jako adjika připravené vzájemným otřením ingrediencí a mohou vaše ruce „nepříjemně“ spálit, pak se rukavice určitě hodí.

Papriky jsou promyty a podélně krájeny, oloupány z varlat a vnitřních membrán. Oloupané papriky jsou namočeny v teplé (!) Vodě po dobu čtyř hodin, přičemž se voda pravidelně mění.

Česnek je oloupaný. Zelení se pohybují a umývají.

Po namočení se pepř připraví v mlýnku na maso. A vše připravené předem se na něm otáčí, aby se získala homogenní hmota. V případě potřeby točte. Poté se podle chuti přidá hrubá sůl. V souladu s pravidly vaření Abcházská kuchyně "Adjika" by měl obsahovat více soli.

Abkhaz adjika

Ready adjika se balí do sterilizovaných nádob a odešle se do chladničky k uskladnění. Před použitím pikantní adjika by měl být podán v chladu po dobu alespoň jednoho dne, aby různé chutě navzájem obohatily a míchaly.


Podívejte se na podobné recepty

» » Abcházská adjika. Jak vařit?