Vaření adjika

Adjika je kořenitá hustá mletá koření a sůl. Skutečná abcházská adjika se vyrábí z červené nebo zelené feferonky mletím, aby se zachovaly všechny prospěšné éterické oleje z přísad. Doma se technika mletí často nahrazuje průchodem složek v mlýnku na maso. A pro zmírnění skutečné štiplavosti přidejte rajčata, mrkev, papriku a další zeleninu. V adjika můžete marinovat maso, vařit s ním různá jídla nebo ho jednoduše rozložit na chléb. Komu se to líbí víc!

Vaření adjika

Pouze u rajčat jsou různé “Jak udělat adjiku. Lahodné recepty". Odhalíme pro vás ještě jednu techniku ​​"Vaření adjika na zimu". Pro ni budete potřebovat následující seznam produktů:
1,1,5 kg feferonky,
2,0,1 kg horké zelené papriky a vlašských ořechů,
3.garlic (podle chuti),
4.salt,

5,5 kg kořeněných čerstvých bylin,
6. 1 kg rajčat a papriky,
7. sušená bazalka,
8. 10 g semen kopru a koriandru,
9. vinný ocet.
Recepty „Cooking adjika“ lze připravovat pouze z červené nebo zelené feferonky. Nebo je lze kombinovat v různých poměrech. Takže v našem receptu můžete nezávisle změnit obsah jedné nebo druhé odrůdy feferonky.
Všechny známé recepty "Adzhiky" začínají stejným způsobem: ocasy a semena se odstraňují z lusků pepře a podélně se rozdělují na několik částí. Připravený pepř se převede do samostatné mísy a naplní vlažnou vodou. Deska s útlakem je umístěna nahoře. V této formě pepř zraje asi 3 hodiny..
Hlava česneku je rozebrána na hřebíček, který se odlupuje. Vlašské ořechy (jádra) se mele v třecí misce do stavu vyčerpání. Semena kopru a koriandru se přidávají do ořechů a jsou také mletá. Díky takové maticové hmotě je hotová adjika pastovitá a viskózní..

Vaření adjika

Horký červený pepř spolu s česnekem se přelije do mlýnku na maso a smíchá se s hmotou a vrhne se do malty. Tam se nalije sušená bazalka, sůl a trochu vinného octa (pro nedostatek vína můžete použít běžný stolní ocet). Adjika se dobře promíchá, vloží do sterilizovaných skleněných nádob a pevně uzavře víky. Obrobek je uložen v lednici. Pokud vám příprava adjika způsobí nějaké potíže, můžete použít naši kulinářskou mistrovskou třídu “Adjika s ořechy. Recept s fotografiemi krok za krokem".

Vaření adjika

Vaření adzhika „Recepty na zimu ze zeleného pepře“ se často kombinuje se všemi druhy zelení. Zelený pepř se předává v mlýnku na maso spolu s tymiánem, koriandrem, bazalkou a dalšími bylinkami. Takové koření lze použít k vyplnění polévky, přidání domácího sýra. Adjika s rajčaty se stane jakousi náhradou kečupu nebo dokonce domácí omáčky. Je více univerzální a jemnější v chuti. Doplňky ve formě sladké papriky proměňují adjiku v variaci lecho. Proto si každá žena v domácnosti vybere, která varianta nejlépe vyhovuje jejímu vkusu nebo spíše jejímu vkusu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření adjika