Lilek kaviár na zimu

Silný kaviár z lilku připravený doma nahradí konzervované potraviny ze skladu, který obsahuje neuvěřitelné množství různých konzervačních látek a regulátorů chuti, a navzdory ujištění o nezávadnosti mají na naše tělo nějaký vliv.
Moderní kuchyně vybavená dobrou troubou a mixérem je vše, co potřebujete k vaření lilkového kaviáru doma. A samozřejmě i čerstvá zelenina. Pokud zelenina vyrostla ve vlastní zahradě nebo je jejich organický původ potvrzen nejen slovy babičky u bazaru, dostanete velmi chutná a zdravá domácí konzervovaná jídla bez octa a konzervačních látek. Vaření polotovarů zeleniny v troubě vám poskytne více času, který horlivá hostitelka bude vždy užitečně trávit!

Kaviár lilku na zimu - recept krok za krokem s fotografií.

Vaření kaviáru bude trvat až 70 minut. Z produktů uvedených v seznamu složek získáte 800 g lilek kaviár.


Přísady pro výrobu kaviáru lilku
Složení:
- lilek - 400 g,
- cuketa cuketa - 400 g,
- bulharský pepř - 150 g,
- rajčata - 200 g,
- česnek - 50 g,
- chilli - 2 kusy.,
- olivový olej,

- cukr,
- sůl.

Zelenina pro výrobu kaviáru lilku.


Lilek nakrájíme na kostky a nalijeme olivovým olejem.
Do kaviáru s lilkem vždycky přidávám malé cuketové cukety, ze kterých jsem loupal, pokud je zelený. Žluté a světle zelené cukety nemusí být loupány, protože jejich barva neovlivní barvu konečného produktu. Nakrájejte cukety bez kůže a lilku na kostky a nalijte olivovým olejem.


přidáme papriku, česnek, rajčata
Přidejte rajčata a papriky, nakrájené na čtvrtky a stroužky česneku. Pro kořenitost dejte trochu horké mleté ​​papriky a chili pepřové lusky, ale to je jen na vás. Silně zahříváme troubu (220 stupňů Celsia). Dáme zeleninu do předehřáté trouby! Pečeme 30 minut za občasného míchání.


nakrájenou zeleninu
Připravenou zeleninu osolte cukrem a solí. Drtíme jakýmkoli způsobem, který je pro vás vhodný. Čím více času tráví zelenina v troubě, tím silnější je kaviár lilku..


zeleninu vařte 5 minut
Přeneste zeleninový pyré do hluboké misky se silným dnem, přiveďte k varu a vařte dalších 5 minut. Při zahřívání hustého pyré buďte opatrní, stříkající docela tvrdě. Postarej se o své oči!


nalijte do omáčky lžíci olivového oleje
Do každé nádoby nalijte lžičku olivového oleje, abyste ochránili lilkový kaviár připravený na zimu před znehodnocením. Uzavřete víčkem, sterilizujte po dobu 15 minut a zakryjte dno pánve bavlněnou vložkou.


recept na kaviár z lilku
Kaviár z lilku připravený podle tohoto receptu bude až do jara skladován ve sklepě nebo na spodní polici chladničky..


Kaviár lilku
A také se ukazuje, že je velmi chutná houba kaviár na zimu. Nezapomeňte to uvařit!
Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek kaviár na zimu