Hruška a meloun jam

Co je léto bez melounu? Děti i dospělí netrpělivě očekávají, že se na regálech objeví jeden z nejoblíbenějších lahůdek. Voňavá a šťavnatá, má nejen příjemnou chuť, ale je také docela užitečná pro lidské tělo, i když je správně jíst. Málokdo to ví, ale je naprosto nemožné kombinovat jej s jinými produkty a zejména s čerstvým ovocem..

Ve většině případů se meloun konzumuje pouze čerstvý, přestože může být konzervován na zimu. Samotný konzervovaný nebo nakládaný meloun ukazuje se to chutně, ale nějak monotónně. Pokuste se vyrobit hruškový a melounový džem, recept s fotografií, kterou vám nabízím. V zimě voňavé plátky nezanechají nikoho lhostejným a plody, které nelze kombinovat čerstvé, ve vařené verzi úspěšně vzájemně doplňují užitečné vlastnosti ostatních.


Ingredience pro hrušky a meloun Jam
Složení:
- hruška,
- meloun,

- voda,
- cukr v množství 500 g na 1 kg produktu.

Hrušky a melouny na marmelády se odebírají ve stejném množství.


řez meloun
Meloun se odlupuje ze semen, nejprve se nakrájí na plátky a pak na kostky


řezané hrušky
Hruška musí být také nakrájena na kostky. Je-li to nutné, je předem oloupané z kůže
Kousky ovoce jsou umístěny do smaltované pánve, přidejte trochu vody a vařte, za stálého míchání, na mírném ohni asi půl hodiny. K výslednému cukru přidejte 500 g na 1 kg produktu a vařte dalších 15 minut. Nalijte do čistých sterilizovaných sklenic a srolovat


Hruška a meloun Jam
Přesné množství vody nelze určit. Vše záleží na šťavnatosti ovoce. Je nezbytné, aby se na konci vaření kostky hrušky a melounu ponořily do kapaliny, ale džem by neměl být velmi tekutý. Nejlepší je nejprve nalít vodu v množství jedné sklenice na kilogram a poté v případě potřeby přidat.
Hruška a meloun jam se ukáže být velmi aromatický a chutný. Trochu jako želé v konzistenci. Nezapomeňte zkusit vaření. V zimě bude vaše rodina za takovou pochoutku vděčná..
Podívejte se na podobné recepty

» » Hruška a meloun jam