Jak zmrazit plátky melounu

Chtěli jste někdy meloun pro nový rok? Nyní je samozřejmě čas, kdy si můžete koupit čerstvý meloun v obchodě i na Silvestra. Ale kolikrát jsme odolávali touze koupit meloun v zimě, vždy to bylo jedno velké zklamání: meloun je neslazený, nemá charakteristickou chuť a vůni. Proto jsem se rozhodl ukázat vám, jak doma zmrazit meloun na zimu..


Ingredience
Složení:
- zralý meloun v jakémkoli množství.


meloun nakrájený na kostky

Před zmrazením opláchněte meloun dobře pod tekoucí vodou, nejlépe čističem zeleniny a ovoce. Nakrájejte na tenké kousky a odloupněte. Nakrájejte na velké kousky a odstraňte všechna semena.


zmrazit meloun na talíři
Nasaďte plátek melounu na rovné desky nebo krájecí desky a umístěte je do mrazničky. Čím rychleji je meloun zmrazený, tím užitečnější vlastnosti si uchová. A také chuť a vůně zůstanou stejné. Uspořádejte kostky melounu na krátkou vzdálenost od sebe v jedné vrstvě. Vložte jej do mrazničky, je-li k dispozici, zapněte režim rychlého zmrazení předem. Pokud takový režim neexistuje, musíte tři hodiny před zahájením přípravy melounu na zmrazení snížit teplotu v mrazničce na minimum. Zmrazte meloun. Bude to trvat asi hodinu a půl..


umístit kostky do nádob
Vezměte plastovou mrazničku a naplňte ji plátky zmrazeného melounu. Zavřete víko za poplatek.


buničina na zimu
Před použitím rozmrazte meloun pouze v lednici, aniž byste otevřeli plastovou nádobu, aby nedošlo k přístupu vzduchu. Rozmrazujte při teplotě 4 až 6 stupňů po dobu 4 hodin, poté ji můžete vyjmout a otevřít. Protože meloun je zmrazen pouze jednou, použijte nádobu, která má správnou velikost, aby jeden kontejner obsahoval porci melounu, který potřebujete najednou. Zmrazený meloun lze přidat do ovocných salátů nebo ježte rozmrazený. Plátky melounu budou skvělým doplňkem studených koktejlů..
Ukládejte zmrazený meloun doma nejvýše rok. Pravděpodobně už ne.
Viz také, jak zmrazit švestky na plátky na zimu bez cukru.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit plátky melounu