Cuketa polotovary na zimu

Kdokoli to dělá cukety polotovary na zimu, receptyjejich přípravy jsou tak rozmanité a neobvyklé, že někdy člověk prostě jen žasne. Na první pohled si neobvyklé ovoce z dýňové rodiny lze představit pouze jako slané, kořeněné, nakládané občerstvení. Ukazuje se však, že kompoty jsou také vyráběny z cukety., squash jam a kandované ovoce a podle chuti toto ovoce připomíná tropické ovoce - ananas.

Zkusme a vaříme kandované cukety s příchutí ananasu

Pro tohle polotovary z cukety na zimu, vařeníkterá vyžaduje pouze mladé ovoce s hustou dužinou a tenkou pokožkou, potřebujete také 1 kg cukru, vztaženo na 1 kg ovoce a 3-5 g kyseliny citronové a vanilkového cukru.

mladí cuketa

Nejprve, jako u vaření cuketa džem, cuketa by měla být loupaná, s jádrem a semena odstraněna a nakrájena na tenké plátky, 20-25 mm dlouhé. Připravené cuketové plátky musí být blanšírovány ve vroucí vodě po dobu 3-5 minut, poté ochlazeny ve studené vodě.

Dále musí být cuketa umístěna do mísy, posypána cukrem mezi vrstvami a ponechána po dobu 8-10 hodin, aby nechala šťávu.

Po uplynutí stanovené doby musí být pánev s plátky cukety umístěna na nízkou teplotu a vařena do měkka. 10-15 minut před koncem varu je třeba přidat vanilkový cukr a kyselinu citronovou.

Připravené horké cukety, musíte převrátit v cedníku a nechat 1-1,5 hodiny vypustit veškerý sirup. Poté se plátky cukety položí na síto a nechají se 1 den schnout při pokojové teplotě..

Po dni je třeba plátky převrátit na jemný cukr a nechat uschnout dalších 5-6 dní.

kandované cukety

To jsou tak neobvyklé scuketa příprava na zimu,  najdete na našem webu. Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa polotovary na zimu