Rajčata na zimu chladným způsobem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Prázdný studené rajče na zimu umožňuje udržet v ovoci více živin. To je jeho velká výhoda oproti metodám zahrnujícím tepelné zpracování..

Studená rajčata na zimu

Studená rajčata na zimu.
Složení:
- zralá rajčata - kolik se vejde do sklenice
- hlava česneku
- granulovaný cukr - lžíce
- ocet - lžíce
- rybízový list
- třešňový list - 2 ks.
- křenový list
- hrubá sůl - tři polévkové lžíce
- koprový stonek s deštníkem
Příprava:
Ovoce důkladně opláchněte, píchněte do oblasti stonku. Nádoby důkladně opláchněte a osušte. Na dno položte křenový list, deštník a stonek kopru, naplňte nádobu rajčaty a stohujte je co nejpevněji. Zároveň je nemůžete lisovat a rozdrtit. V průběhu plnění nezapomeňte zeleninu posunout třešňovými a rybízovými listy, přidat oloupané stroužky česneku. Přidejte granulovaný cukr a sůl, naplňte balenou vodou, přidejte ocet. Utěsněte jednoduchým plastovým víčkem, přeneste do chladničky.

Studená rajčata na zimu

Značka a studené okurky. Mají také vynikající chuť..

Máte doma dřevěnou vanu? Zkuste sůl rajčata na zimu chladným způsobem v tom. Pro vaření budete potřebovat stejné produkty. Pravda, sůl by měla být přijata v množství 10 litrů vody od 500 do 700 g. Kromě toho byste v tomto případě neměli používat ocet. Položte kopr a křenové listy na dno vany, naplňte nádobu rajčaty, posuňte třešňovými a rybízovými listy, stroužky česneku. Nalijte do rajčatového slaného nálevu, na vrchol položte kruh dřeva a útlak. Ovoce nechte pár dní v teplé místnosti. Jakmile začne kvašení, přeneste vanu do sklepa.
Jsou velmi chutné a plněná rajčata.
Hořčičný recept.
Budete potřebovat:
- hořčice - 10 g
- luskový hrášek - 10 kusů
- sůl - lžíce
- cukr - 2 polévkové lžíce
- voda - jeden litr
- list lavrushka - 2 ks.
Kroky vaření:
Umístěte lehce nezralá rajčata do třílitrových sklenic, posypte černými rybízovými listy, koprem, třešněmi. Vařte solanku, ochlaďte, přidejte 10 g suché hořčice. Zamíchejte, nechte to uvařit. Jakmile se tekutina stane průhlednou, vyplňte rajčata a přikryjte si nylonovými víčky. Skladujte na chladném místě.

Studená rajčata na zimu

Jak se vám líbí nakládaná rajčata ve sklenicích?
Aspirinový recept.
Požadované produkty:
- snítka celeru
- aspirin - 3 ks.
- cukr, hrubá sůl - 1 polévková lžíce
- rajčata - 2 kg
- balená voda
- koření
- bobkový list - 2 ks.
- černý pepř - 10 ks.
- stolní ocet - třetina sklenice
Jak vařit:
Připravte studenou solanku z octa, soli a granulovaného cukru, zamíchejte a nechte vyluhovat. Naplňte nádobu všemi ingrediencemi - bobkový list, koření, česnek, celer, kopr, rajčata, znovu česnek, celer a kopr. Nalijte solanku do láhve. Nasaďte si aspirin. Lahev uzavřete plastovým víčkem, spusťte do sklepa nebo přeneste do ledničky. Po několika týdnech můžete ochutnat svačinu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčata na zimu chladným způsobem. Nejlepší recepty s fotografiemi