Okamžitá nakládaná rajčata

V létě věnuje většina manželek téměř veškerý svůj volný čas sklizni na zimu. Krásná rajčata a okurky jsou ve sklepě štíhlé, ale lze je ochutnat až po několika měsících. Na každodenní vaření však prakticky nezbývá čas. Ale chcete svou rodinu překvapit něčím lahodným! Proto se často používají recepty „spěchu“. Stejně jako tato nakládaná rajčata. Předkrm se ukáže být neuvěřitelně chutný a je připraven s rychlostí blesku.

Složení:

- rajčata - 6 ks. střední nebo 12 třešní-
- čerstvý česnek - 2 malé hřebíček-
- hotová hořčice - 3/4 lžičky.-
- semena mletého koriandru - špetka-
- sůl - velká špetka-
- cukr - 1 lžička.-
- čerstvé bylinky - malá parta-
- mletý černý pepř - špetka-
- rostlinný olej (s výhodou olivový) - 3 lžíce. l.-
- jablečný nebo vinný ocet - 1-1,5 lžíce. l.


Nakrájejte rajčata
1. Máte-li středně velká pravidelná rajčata, nakrájejte je vždy na 3 kusy. Pokud jsou rajčata malá ("švestky" nebo cherry rajčata), stačí nakrájet na polovinu.
V každém případě zvolte rajčata, která nejsou příliš velká, silná, ale zralá, aby při moření nekvasila příliš a udržovala si svůj tvar dobře.Nasekejte česnek
2. Oloupejte a nasekejte česnek. Česnek můžete přeskočit přes tisk, pak chuť hotového svačinu bude štiplavější a ostřejší.


Nasekejte zelení
3. Nyní zelení. Použil jsem petržel. Můžete přidat kopr a dokonce i několik listů bazalky. Byliny umýt a jemně nasekat.

A také se ukázalo jako velmi chutné korejská rajčata. Také nakládané rychle a stejně rychle.Smíchejte ingredience
4. Připravte marinádu: Kombinujte hořčici (můžete použít buď prostý nebo francouzský), cukr, sůl, koriandr a pepř. Nalijte rostlinný olej a kousněte do mísy. Je lepší použít jablečný mošt, víno nebo balzamikový ocet. Olej je lepší než olivový olej lisovaný za studena. Ale pokud tam není, pak rafinovaná slunečnice udělá. Dejte tam nasekané bylinky a česnek..


Směs
5. Opatrně pohybujte marinádou.


Umístěte marinádu na rajčata
6. Položte marinádu na polovinu polovin rajčat (nebo prstenů).


Zakryjte rajčata
7. Zakryjte zbývajícími rajčatovými plátky. Pokud nakrájíte rajčata na 3 nebo více kusů, udělejte „věžičky“ střídáním rajčat a okurek. Umístěte rajčata do hluboké mísy nebo jiné nádoby. Zakryjte nebo utáhněte přilnavou fólií. dát do lednice marinovat po dobu nejméně půl hodiny.
Po 30 minutách můžete ochutnat instantní nakládaná rajčata s česnekem. Ale čím déle jsou rajčata marinována, tím chutnější je předkrm..

Zveme vás také, abyste zjistili ještě jednu rychlé nakládané rajčatové recepty.Nakládaná instantní rajčata
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Okamžitá nakládaná rajčata