Lahodné saláty na zimu ze zelí

Jsme zvyklí vidět bílé zelí v zimních přípravách v sekané formě, se strouhanou mrkví a cibulkou. Existují však sofistikovanější a zajímavější způsoby sklizně zelí. Jak můžete vařit zelí originálním způsobem tak, aby se stalo nejchutnější saláty na zimu? Ženy v domácnosti si často kladou tuto otázku. Ano, alespoň použijte "Recept s fotografií. Míchaná zelenina (křupavý salát)". Nebo zavřete zelí řepou nebo v červené řepě.

Lahodné saláty na zimu

Zelí z konzervované řepy se vyrábí z těchto přísad:

  1. 3 kg zelí;
  2. 2 mrkve;
  3. 1 velká řepa;
  4. hlavy česneku;
  5. 1 PC. paprika;
  6. ? části sklenice slunečnicového oleje;
  7. 3 lžíce Sahara;
  8. 2 lžíce sůl;
  9. 1 litr vody;
  10. 1 polévková lžíce 9% ocet.

Podle tohoto receptu můžete sekané zelí nakrájet, ale také řezat pouze do čtvrtí. Více vitamínů bude přirozeně uloženo v celých kusech. Ale drcené je pohodlnější a lépe uložené a zabírá méně místa. A kromě toho, když se používá k jídlu a při podávání, nemusí se řezat.

Lahodné saláty na zimu

Zelí se tedy pohodlně řeže. Mrkev a řepa se nakrájí na tenké proužky. Oloupaná hlava česneku je jemně nasekaná. Pokud je zelí nakrájeno na čtvrtiny, pak nemá smysl sekat řepu mrkví. Lze je jednoduše rozřezat na kousky..

Po přípravě zelí se připraví marináda. Slunečnicový olej, slaný cukr, ocet se mísí s vodou. A všechno se to vaří.

Zelí je složeno do kontejneru (nekovový). Posypte řepou a mrkví s česnekem. Tam jsou také umístěny sekané papriky. A to vše se nalije ještě neochlazenou marinádou (může být horká). Zelenina se infuzuje při teplotě asi 17 až 200 ° C po dobu tří dnů pod tlakem. Ale každý den se musíte ujistit, že zelí nevyčnívá z marinády. Po zelí se zeleninou převede do sklenic nebo sudu. A poslán k uložení na chladném místě.

Lahodné saláty na zimu

Slouží na stole lahodné saláty přípravky na zimu musíte je ochutnat bylinkami a cibulkou. Stejně, "Nakládané zelí. Recept s fotografií".


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodné saláty na zimu ze zelí