Řepné polotovary na zimu

Čas na zimní přípravu pro budoucí použití pokračuje! Na podzim začne čas na pozdní otočení ze zelí, dýně a mrkve. Do té doby připravte zdravý a chutný recept. řepa na zimu - řepný kaviár. Červená řepa kaviár je vynikající předkrm, který lze nanášet na chléb, připravuje studené sendviče, přidává se k boršči a řepné polotovary sloužil jako nezávislá příloha na maso. Obecně platí, že kaviár pomáhá skvěle v chladném počasí, zejména při půstu..

Řepa na zimu

Požadované ingredience pro vaření řepa na zimu:

  1. 1 kg řepy;
  2. 0,5 kg rajče;
  3. 0,5 kg mrkve;
  4. 5 stroužků česneku;
  5. 3 lžíce rostlinný olej;
  6. 2 lžíce jablečný ocet;
  7. koření.

Zelenina kaviáru se promyje a vyčistí. Řepa a mrkev jsou nastrouhané velkými otvory. Rajčata se rozdrtí v mlýnku na maso.

Řepa na zimu

Olej se nalije do kotle a zahřívá se. Řepa s mrkví je v ní rozložena. Zelenina pro řepné polotovary na zimu dušené asi 10 minut. Poté se do řepy a mrkve přidají rajčata a nakrájený (nebo drcený) česnek a vše se duší dalších 20 minut. Zamíchejte čas od času.

Koření se přidává: sůl podle chuti, sušená bazalka, černý pepř a jablečný ocet. Hmota zeleniny se míchá a dusí dalších 10 minut.

Připravený kaviár je umístěn ve sterilizovaných nádobách a srolován kovovými víky. Sklenice jsou obráceny vzhůru nohama a ponechány vychladnout. Červená řepa kaviár je uložen na chladném místě.

Řepa na zimu

Mezi řepa na zimu Chtěl bych zdůraznit kromě kaviáru i další neméně chutná a zajímavá jídla: řepa konzervovaná, řepný salát, přípravky (koření) pro boršč. Sirup z červené řepy se může vyrábět také z řepy do chladu nebo, jak se také říká marináda.


Podívejte se na podobné recepty

» » Řepné polotovary na zimu