Kysané zelí - výhody a poškození těla, nebo jak je kysané zelí užitečné.

kysané zelí

Čerstvé bílé zelí obsahuje mnoho vitamínů a mikroelementů. Zůstávají v zelí? A jak je zelí užitečné pro tělo?

Fermentace je přirozený proces kvašení a fermentovaný produkt zachovává všechny vitamíny originálu.

kysané zelí

Kyselé zelí, je-li správně vařeno, je bohaté na vitamín C a stopové prvky: vápník, fosfor, draslík. A naše tělo potřebuje vitamíny, zejména v zimě a na jaře. V tomto zelí jsou i jiné vitaminy, ale vitamin C je nejlepší a nejdelší. Různé části hlavy zelí obsahují různé hladiny vitamínu C. Horní listy tedy obsahují nejmenší množství - 30 - 31 mg, vnitřní - 52 mg a ve stonku obsahuje nejvíce - až 75 mg. Proto je lepší fermentovat zelí se zelným pahýlem. Nepochybně stojí za zmínku vitamin U, který zabraňuje tvorbě žaludečních vředů. Jíst zelí zvyšuje imunitu, snižuje riziko srdečních chorob, zlepšuje trávení, člověk lépe snáší stres, snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Pro ženy je výhodou zelí nejen to, že podporuje hubnutí čistěním střev. Ženy, které se chtějí stát krásnými, aplikují na obličej zelnou masku. Maska by měla být držena po dobu půl hodiny a omyta studenou vodou. Kůže po zjemnění, pružnosti, osvěžení a omlazení.

kysané zelí

Ale ne každý může jíst zelí v neomezeném množství. Je nutné omezit jeho množství pro lidi s žaludečními vředy, kteří jsou náchylní ke zvýšené kyselosti žaludeční šťávy, jsou nemocní s cholelitiázou a hypertenzí. Proto přemýšlejte a rozhodněte se sami, zda ve svém menu můžete mít zelí.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kysané zelí - výhody a poškození těla, nebo jak je kysané zelí užitečné.