Šťáva z melounu na zimu - jak se připravit a ušetřit

Všichni jsme si zvykli na to, že meloun je léto-podzimní pochoutka a my se vzdouváme do budoucna, někdy i silou. Je to vynikající a existuje spousta vitamínů, ale nemusíte se takto mučit. Melouny mohou být také připraveny pro budoucí použití, nebo spíše šťávu z melounu.

Složení: vodní meloun, citronová kyselina, cukr
Čas do záložky: Léto, Podzim


Zní to trochu neobvykle, ale šťávu z melounu není obtížné připravit a je velmi jednoduché ji uložit na zimu. Pravda, šťáva sama o sobě nemá tak jasnou vůni melounu a nejčastěji se připravuje jako základ pro kyselejší šťávu, která zředí kyselinu a obohatí šťávu užitečnými látkami..

Tato šťáva může být jablečná šťáva nebo grapefruitová šťáva, ale podívejme se, jak nejdříve vyrobit šťávu z melounu..

Melouny jsou velké a malé, růžové a červené, medový cukr a travnaté-vodnaté. V tomto případě pro výrobu šťávy to rozhodně není důležité. Každý meloun je pro nás vhodný, kromě upřímně nezralých.

Umyjte meloun a osušte ho hadříkem. Nakrájejte jej na klíny, odstraňte semínka a kůru. Nespěchejte, abyste se zbavili slupky, protože z ní můžete vařit meloun jam, nebo kandované ovoce.

Rozemelte buničinu z melounu mixérem nebo ji otočte v mlýnku na maso.

Vypusťte výslednou šťávu do pánve a šťávu vařte spolu s dužinou.

Ještě horkou šťávu přefiltrujte přes síto a trochu zatlačte na dužinu. Pokud se chcete vařit, nemusíte tvrdě stisknout vodní meloun marshmallow.

Nyní máte šťávu z melounu, ale abyste ji zachránili na zimu, musíte do ní přidat cukr a kyselinu citronovou.

Na 1 litr šťávy z melounu budete potřebovat:

  • 100 gramů cukru;
  • kyselina citronová na špičce lžíce.

Kombinujte šťávu, cukr a kyselinu citronovou a šťávu znovu zahřejte na nízkou teplotu. Míchejte šťávu, aby se cukr rozpustil lépe a rychleji.

Po uvaření šťávy z ní vyjměte pěnu a vařte 3-5 minut. V této formě lze šťávu považovat za připravenou a můžete ji nalít do plechovek a srolovat, nebo přidat další šťávy, aby se upravila jejich chuť.

Podívejte se na video o tom, jak si vyrobit šťávu z melounu doma:


Podívejte se na podobné recepty

» » Šťáva z melounu na zimu - jak se připravit a ušetřit