Jak zmrazit hroznové listy? - recept s fotografiemi krok za krokem a popis toho, jak připravit bylinky na výrobu dolmy

Jak zmrazit hroznové listy?

Popis

Než začnete rozumět, jak zmrazit hroznové listy doma, pojďme nejprve zjistit, proč je to obecně potřeba a jaké je jeho použití. Za prvé, takový listnatý sklizeň je nutný, aby bylo v zimním období naše tělo dostatečně zásobeno potřebnými vitamíny a v hroznových zelených je jich více než dost.

Abychom získali část živin, nemusí se zelené hroznové listy žvýkat tak jako tak, v jedné nebo druhé formě se používají v kulinářském poli. Nepoužívají se jako samostatný produkt, ale jako dekorace pro různá jídla. Také ze zmrazených listů hroznů si můžete připravit známou Dolmu, kterou jsme zvyklí vyrábět s listami zelí a zelnými rohlíky..

Ptáte se: „Proč je lepší zmrazit hroznové greeny a ne nakládat nebo sušit?“ Odpověď je zřejmá! Stojí za to zmrazit hroznové listy pouze proto, že hlavní výhodou tohoto hotového produktu je to, že během procesu zmrazování si hroznové greeny zachovávají téměř všechny vnější a vnitřní vlastnosti. Po zamrznutí zůstávají listy stejné zelené a krásné vzhledu a také si zachovávají své původní prospěšné vlastnosti..

Začněme vařit! Pro usnadnění procesu vaření doporučujeme použít níže uvedené pokyny krok za krokem s fotografií tohoto jednoduchého receptu.

Ingredience

 • Hroznové listy 100 ks.

Kroky

 1. Chcete-li dosáhnout úspěšného výsledku zmrazení doma musí být použity nejmladší hroznové listy. Důkladně myjeme greeny a necháme je vytéct..

  vinné listy

 2. Připravené listy pak vložte do vhodné hluboké nádoby a nalijte na ně vroucí vodu.

  listy ve vroucí vodě

 3. Potom postupně vytáhneme opařené listy z nádoby, asi po deseti kusech a jemně vytlačíme tekutinu.

  hroznové listy pro Dolma

 4. Srovnejte stoh deseti listů pomocí zkumavky. Nejprve začněte od všech okrajů, jak je znázorněno na obrázku níže..

  srolovat zeleně

 5. Takto vypadá úplně zkroucená listová trubice.. Proč listy takto zamrzají? Protože při následném odmrazování zůstanou greeny bezpečné a zdravé a hrany se v tomto případě nezačnou odlamovat..

  dolma prázdné

 6. Každou zkumavku z krouceného plechu umístíme do sáčků a pošleme je do mrazničky pro další zmrazení.. V budoucnu by listy hroznu měly být rozmrazeny přesně tak, jak můžete použít najednou, protože zeleň nelze znovu zmrazit.. Dobrou chuť!

  mrazivé greeny na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit hroznové listy? - recept s fotografiemi krok za krokem a popis toho, jak připravit bylinky na výrobu dolmy