Konzervované hroznové listy - krok za krokem foto recept na to, jak vařit k vytvoření dolma

konzervované hroznové listy

Popis

Konzervované hroznové listy jsou připraveny a uzavřeny na zimu, takže později bylo možné uvařit širokou škálu jídel. Kulinářský segment, který zahrnuje použití produktu, jako jsou hroznové listy, je dostatečně široký. V kuchyni středoasijských zemí je takové slavné jídlo jako Dolma připraveno z hroznových listů. Podává se téměř na všech svátcích, takže je tak důležité, aby hroznové listy byly vždy v kuchyni. Současně se Dolma připravuje jak v čerstvých listech, tak v konzervovaných listech, což do značné míry závisí na přání kuchaře..

Kromě dolmy můžete zabalit zeleninu nebo maso do vinných listů a připravit tak velmi neobvyklý a originální předkrm. Podrobný popis receptury podrobně popisuje celý proces konzervování vinných listů doma. Při výběru hlavní složky pro zimní konzervaci věnujte zvláštní pozornost hustotě listů: měly by být co nejtenčí, stejně jako bez poškození a jednotné barvy. Právě tyto hroznové listy s kořením se po uzavření a infuzi ukážou jako nejchutnější a nejcitlivější.

Můžete potěšit své příbuzné a přátele sklenicí tak neobvyklého uchování, sotva někdo by odmítl takový přirozený a užitečný dárek. Proto začneme co nejdříve sklízet konzervované hroznové listy na zimu..

Ingredience

 • Hroznové listy 50 ks.
 • Stolní sůl 1 lžíce.
 • Granulovaný cukr 1,5 lžičky.
 • Ocet esence 1 lžička.
 • Voda 300 - 350 ml

Kroky

 1. Připravíme všechny produkty, které potřebujeme k přípravě této konzervace. Hlavní věcí je samozřejmě vybrat si správné hroznové listy, jak jsme již mluvili dříve. Jak jste si možná už všimli, nepotřebujeme tolik přísad, použijeme je pouze proto, abychom zajistili bezpečnost listů..

  nezbytné ingredience pro přípravu

 2. Pro pohodlí nejen zavírání takových listů, ale také pro jejich následné použití, zavřeme je deset kusů v balíčku. Proto první věc, kterou uděláme, je rozdělit listy a položit je na sebe v malých hromádkách. Všechny listy musí být samozřejmě důkladně opláchnuty studenou vodou a předem usušeny..

  vinné listy

 3. Skládané hroznové listy se také velmi snadno zbaví větviček, což v tomto kroku uděláme. Nejjednodušší způsob, jak je oříznout, je použít nejběžnější malé zahradní nůžky..

  hroznové větvičky

 4. Sklenice předem opláchněte vroucí vodou a sodou, poté důkladně opláchněte a osušte. Nyní po složení každého stohu připravených listů na polovinu opatrně vložte do sklenice..

  konzervované polotovary

 5. Je jen na vás, jak pevně se takové hromádky listů umístí do sklenic. Vypočítejte si, kolik plechovek jste ochotni utratit za toto neobvyklé uchování.

  hroznové listy ve sklenicích

 6. Víčka pro uzavření musí být také předem vařena..

  sterilizace čepic

 7. Složky uvedené v receptu nebo spíše jejich množství jsou určeny pro jednu sklenici hroznového listí. Proto v této fázi nalijte do listů octovou esenci (70%) a také nalijte cukr a sůl, jak je vidět na fotografii.

  marináda na zimu

 8. Nyní v hrnci přiveďte obyčejnou vodu k varu a do každé nádoby nalijte výslednou vroucí vodu. Buďte opatrní, nalijte vroucí vodu po částech, jinak může nádoba jednoduše prasknout z prudkého poklesu teploty. Rovněž se ujistěte, že tekutina ve sklenici dosáhne úplně nahoře, v případě potřeby stiskněte ingredience ve sklenici lžičkou na dno.

  marinovaný přípravek

 9. Nyní můžete naplněné plechovky pevně a pevně utáhnout předem připravenými víky. Pak je musíte otočit a přikrýt přikrývkou tak, aby v této podobě stáli, dokud úplně nevychladnou při pokojové teplotě..

  opouštíme obrobek pod přikrývkou, dokud zcela nevychladne

 10. Teprve poté, co plechovky vychladly, mohou být odeslány na určené místo skladování a poté otevřeny a použity podle plánu. Hroznové listy konzervované na zimu podle jednoduchého receptu jsou připraveny.

  hroznové listy na zimu jsou připraveny na Dolma

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované hroznové listy - krok za krokem foto recept na to, jak vařit k vytvoření dolma