Rowanský kompot

Pokud máte takovou příležitost, zkuste vařit velmi neobvyklé, velmi zdravé a velmi lahodný jeřábový kompot, který se stane vynikajícím životodárným nápojem nasyceným celou řadou užitečných látek a vitamínů v zimě, kdy je každé lidské tělo oslabeno a vyžaduje výživu.

Rowanský kompot

Tak co vařit  jeřábový kompot na zimu, budete potřebovat následující přísady:

Jeřáb

Pro sirup:

Voda - 1 litr

Granulovaný cukr - 300 gramů

Způsob přípravy kompotu:

Co byste dostali lahodnou, aromatickou a průhlednou jeřábový kompot, pro jeho přípravu by měly být vybírány pouze čerstvě sklizené husté bobule bez poškození nebo modřin. Nejprve je třeba několikrát dobře opláchnout a vysušit. Poté musí být horský popel ponořen na několik minut do vroucí slaně osolené vody po dobu 4-5 minut a poté okamžitě ochlazen studenou vodou.

Po odtoku bobulí musí být položeny do čistých sterilizovaných nádob a začít s přípravou náplně. Lití pro jeřábový kompot je připraveno stejným způsobem jako pro švestkový kompot. Od začátku se veškerá voda uvede do varu, přidá se k ní cukr a vše se vaří, dokud se cukr úplně nerozpustí.. 

Potom se bobulí jeřabin nalije do vroucího cukru, naleje do sklenic a nechá se úplně vychladnout. Poté se náplň vypustí, znovu se uvede do varu a znovu se nalije přes plechovky až na vrchol, takže trochu přetéká tekutina..

Rowanský kompot

Plechovky jsou srolovány s vařenými plechovými víky. Otočte vzhůru nohama a zabalte se do teplé přikrývky pro samo-sterilizaci a dokud zcela nevychladnou.

Skladujte kompot jako tepelně upravený třešňový kompot na zimu skladujte výhradně na suchém, tmavém a chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Rowanský kompot