Cherry kompot na zimu

Pokud jste se rozhodli, že mezi vašimi domácími předměty vedle nakládaná rajčata a okurky, zelí, saláty předkrmů, vařené sladkosti a kompoty třešňový kompot na zimu, pak vám s tím náš recept jistě pomůže.

Na třešňový kompot na zimu, Ukázalo se, že chutná, průhledná, krásná nasycená barva, je třeba připravit zralé, husté, nepoškozené ovoce ke sklizni a oddělit je od stonků. Třešně pak musí být důkladně opláchnuty pod tekoucí studenou vodou a po převrácení do cedníku nechat vytéct.

třešně ve velkém

Poté musíte připravit sklenice na kompot, k tomu je nutné důkladně omýt pečicí sódou a sterilizovat v páře nebo pomocí mikrovlnné trouby.

Třešňové ovoce by mělo být dále umístěno ve sklenicích až po ramena a nalijte na ně vařící 60% cukrový sirup. Sirup se připravuje v množství 1 litru vody, 600 g cukru.

Banky naplněné sirupem musí být zakryty plechovými víky a umístěny do speciální nádoby pro sterilizaci a sterilizaci, 0,5 l plechovky - 15 minut, 1 litr - 20-25 minut, 3 litry - 45 minut.

Po sterilizaci musí být sklenice srolovány, stejně jako v případě přípravy jahodový kompot, otočte je vzhůru nohama a nechte 15-20 minut. Poté musí být sklenice zabaleny do teplé přikrývky po dobu 24 hodin, aby se zpomalil proces chlazení..

kompot ve sklenici a třešněch

No, vaše třešňový kompot na zimu připraven, chut!


Podívejte se na podobné recepty

» » Cherry kompot na zimu