Švestkový kompot

Připravte chutné, svěžím a zdravé švestkový kompot, recept což vám nedá mnoho problémů - celý proces je velmi jednoduchý a nezabere vám to mnoho času a úsilí. Ale v zimě si vy a vaše rodina užijete chuť teplého slunečného léta a vůni zralých švestek.

švestky ve velkém

Začněte vařit takto švestkový kompot, lépe večer, proto je třeba nalít 350-400 g vybraných, praných švestek do předem připravených čistých, suchých, sterilizovaných 3-litrových nádob, nalijte je vroucí vodou, přikryjte a nechte přes noc.

Švestky ráno vstřebají potřebné množství tekutiny, zjemní a usadí se na dně. Dále je třeba vypustit tekutinu z plechovek do pánve, přičemž švestky zůstanou v plechovkách, přidejte do kapaliny cukr a připravte sladkou náplň.

Sirup na švestkový kompot připravte stejným způsobem jako na třešňový kompot, k tomu přidejte do hrnce s tekutinou 300 g cukru a vše vařte. Poté, co vaříme sirup po dobu 3-4 minut, musí nalít obsah plechovek a okamžitě převrátit víka.

švestkový kompot ve sklenicích

Poté by se sklenice měly otočit dnem vzhůru a zabalit do teplé přikrývky po dobu 24 hodin, aby se zpomalil proces chlazení.

Obchodujte takto švestkový kompot na zimu, také angreštový kompot, lépe na chladném tmavém místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový kompot