Melounový kompot na zimu

Víte, že můžete připravit neobvyklé kompot z melounu na zimu, vaření což vám nezabere moc času, ale výsledek jistě potěší vás a všechny členy vaší rodiny.

plátky melounu

NAkompot z melounu pro zimní recept

K vaření potřebujete - 1 kg buničiny z melounu, 1 sklenici granulovaného cukru, 5-6 sklenic vody .

Zralý, ale nikoli přezrálý meloun, musí být nakrájen na klín, oddělený od kůry a všechna semena odstraněna. Nasekanou buničinu je třeba rozřezat na malé kostky o velikosti asi 2 až 2,5 cm.

Pak musíte připravit sladkou náplň, která je připravena stejným způsobem jako pro jahodový kompot, jmenovitě nalijte veškerý cukr do horké vroucí vody a rozpusťte jej za stálého míchání.

Řezané kostky melounu by měly být umístěny do horkého vroucího cukrového sirupu a okamžitě odstraněny z tepla a ponechány vyluhovat 15-20 minut.

celé a plátky melounu

Dále je třeba použít štěrbinovou lžíci k odstranění melounové hmoty ze sirupu a vložit ji do předem připravených čistých a suchých sterilizovaných nádob. Přiveďte sirup znovu k varu a nalijte obsah sklenic tak, aby tekutina vylévala trochu přes vrchol. Pak kompot z melounu na zimu je nutné srolovat se s vařenými plechovými víky, otočit plechovky vzhůru nohama a zabalit je do teplé přikrývky, dokud zcela nevychladnou.

Uložte takový kompot jako švestkový kompot, lépe v chladničce nebo sklepě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový kompot na zimu