Rowan kompot pro zimu

Když mi manžel přinesl z lesa košík jeřabin, nevěděl jsem, co s tím. Koneckonců, můj manžel šel sbírat houby, ale přinesl horský popel. Když jsem přišel na to, co z toho vařit, můj manžel mi přináší poznámku s receptem, které mu dal přítel. Doporučil mu, aby se v horském popelu zásobil, aby byl v zimě bohatší než všichni ostatní. Čím jsou zásobníky na zimu plnší, tím bohatší člověk se již dlouho zvažuje. Takto jsem připravil jeřábový kompot na zimu. Podle receptu psaného na papíře jsem pochopil, kolik bobulí mám dát. Bylo také napsáno, že cukr by měl být přidáván libovolně nebo dokonce bez něj. Ale rozhodl jsem se přidat ještě trochu víc cukru, než jsem obvykle dával do ovocných kompotů. Ovoce je samo o sobě sladké, ale horský popel je pro přípravky spíše neobvyklý a chutí mírně kyselá. Proto ji osladte, pokud z ní také konzervujete kompoty. Ukázalo se, že je velmi chutné a jeřábový džem, což se také snadno vaří doma.


přísady pro výrobu kompotu na zimu z horského popela

Složení:
- jeřábové ovoce - 300 - 400 gramů-
- granulovaný cukr - 250 gramů-
- voda - 2,5 litru.Řadit jeřábové ovoce
Rozdělte jeřábové ovoce a oddělte je od větviček a listů.


Ovoce jeřábů se vypláchne

Opláchněte vodou a přeložte přes síto, aby odtékala.


vařte sladký sirup
Nalijte granulovaný cukr do vroucí vody a vařte sladký sirup.


přidat jeřabiny
Omyjte jeřabiny do vroucího sirupu.


Zahajte vaření kompotu
Zahajte vaření kompotu.


vařte 40 minut
Rowanový kompot bude vařit po dobu 40 minut, protože bobule jsou samy o sobě husté a musí se dobře vařit, aby se kompot stal nasyceným.


nalijte kompot do sklenic
Nalil jsem hotový jeřábový kompot na zimu do připravených sterilizovaných nádob.


Zavírám víka
Zakryjte víky a uložte je do tmavého šatníku.V zimě vás takový nápoj potěší a připomene vám horké léto, když jste si užili paprsky slunce. Takové nápoje se vždy stávají nejlepším zážitkem na slavnostním stole. Všechny nápoje sycené oxidem uhličitým jsou minulostí a domácí kompoty vždy zůstat a milovaný po mnoho let v řadě.
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Rowan kompot pro zimu