Meruňkový kompot

Meruňky na zimu se sklízejí ve formě džemů, zavařenin, šťouchaných brambor, kompotů ... Recepty na meruňkové kompoty se od sebe liší způsobem, jakým jsou připravovány: u některých druhů ovoce jsou celé, v některých jsou rozřezány na polovinu a semena jsou z nich odstraněna. Hospodyňky se často přidávají "Meruňkový kompot." Recept" jahody, třešně, švestky a jiné ovoce. Rozmanitý kompot je válcován na zimu mnoha, ale stále nejvíce preferovanými tradičními „čistými“ recepty, bez nečistot.

Meruňkový kompot

Pro tento klasický recept potřebujete celé meruňky se semeny. Plody mohou být hutné i měkké, ale mírně nezralé plody neztratí svou integritu a prezentaci v zimě. Vařit Recept "meruňkový kompot" není potřeba mnoho času. Vaří ještě rychleji, než je hotovo konzervace šťáv, řekněme třešeň nebo jablko.

Ingredience pro výrobu meruňkového kompotu:

  1. smažené meruňky;
  2. 0,3 kg granulovaného cukru;
  3. 1 litr vody.

Výpočet cukru je v průměru 0,3-0,4 kg na litr vody. Ale chcete-li osladit nápoj nebo pokud jsou meruňky dostatečně kyselé, můžete dát více.

Meruňkový kompot

Postup přípravy kompotu začíná mytím ovoce a odstraněním ocasu. Poté se meruňky (se semeny !!!) vloží do sterilizovaných suchých nádob s objemem 3 litry. Počet plodů ve sklenici může být nastaven nezávisle a přiveden na požadovanou hustotu. Pro tekutý kompot bude stačit 12–15 plodů na sklenici.

Voda v pánvi se přivede k varu a do ní se nalije granulovaný cukr. Sladká voda se vaří několik minut, dokud se cukr úplně nerozpustí. Poté se horký sirup nalije do sklenic až po krk. Potom se sklenice zakryjí víky a ponechají se na stole po dobu 5-7 minut. Sirup se vypouští zpět do hrnce (meruňky zůstávají ve sklenicích) a znovu se vaří. Meruňky se nalijí podruhé do vroucího sirupu a sklenice se okamžitě stočí. Role jsou zabaleny vzhůru nohama a ponechány samy, dokud nevychladnou.

Meruňkový kompot

Meruňkový kompot bude skvělou pochoutkou v zimě, když opravdu chcete něco čerstvého a chutného. Koneckonců, ty plody, které si nemůžeme dovolit koupit v zimě, lze připravit v létě. A pokud vaříte kompoty na zimu bez sterilizace, pak vám obvykle zabere minimum času.

V zimě doplňte své neodolatelné touhy po ovocích čerstvý meruňkový kompot. Kromě toho jsou ideální pro zdobení koláčů, dortů, ovocných salátů a plnění koláčů..


Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový kompot