Nakládaný meruňkový kompot na zimu - recept s fotografií vaření doma

meruňkový kompot na zimu

Popis

Meruňkový kompot na zimu Je nápoj vyrobený z přírodních produktů, který se dá snadno vyrobit doma. Téměř každá hospodyňka obsahuje tento druh kompotů ve svém seznamu domácích přípravků, protože je z hlediska konzervace ekonomická, zatímco má neuvěřitelnou chuť a vůni. Tento nápoj si můžete vychutnat po celou zimu a také si ho můžete dopřát hostům..

Při konzervování meruněk kompot musíte být obzvláště opatrní, aby se nic nedostalo do meruňkové nádoby a sirupu. To je nezbytné, aby se kompot v průběhu času nestal zakaleným a aby se znovu nerozrušilo.

Dalším důležitým bodem při přípravě meruňkového kompotu je to, že když je šťáva opilá, nemusí se ovoce vyhodit, lze jej použít jako náplň pro výrobu různých pečiv nebo použít jako náplň do zmrzliny, nebo si jen můžete užívat namočené meruňky.

Existují různé způsoby, jak vyrobit meruňkový kompot, Dokonce i se semeny můžete zavřít, ale pak se takový nápoj bude muset použít během roku. V tomto podrobném fotopřipravě zavřete kompas s meruňkovým sklem na zimu. Rychlá a snadná příprava pro vás!

Ingredience

 • Meruňky 600 g
 • Granulovaný cukr 300 g
 • Voda 1 l

Kroky

 1. Pro konzervování meruněk kompot doma je vhodné si vybrat tvrdé ovoce, přičemž musí být zralé. Nejprve je třeba důkladně omýt a oddělit se od kostí..

  meruňkové půlky

 2. Připravujeme dvě litrové sklenice a naplníme je meruňkami do středu.

  příprava plechovek

 3. Můžete se podívat na fotografii, která ukazuje, jak by měly vypadat sklenice meruněk. Pokud chcete více ovoce než kompotu, můžete přidat meruňky, to není limit.

  ovoce ve sklenicích

 4. Aby se připravil sirup na kompot, je třeba nalít připravený granulovaný cukr do kastrolu s vodou, vše promíchat a mírně zahřát.

  vařte cukrový sirup

 5. Cukrový sirup musí být uveden do varu a nezapomeňte promíchat, aby cukr nespálil. Poté, co vaříme další dvě minuty.

  vařící sirup

 6. Jakmile byl sirup připraven, pomalu ho nalít do sklenic meruněk a pevně uzavřít víčky.

  meruňky v sirupu

 7. Nyní je třeba sterilizovat plné sklenice, a proto je nutné připravit hlubokou nádobu se zakrytým dnem (ubrouskem nebo ručníkem tak, aby plechovky nepřicházely do styku se dnem). Dali jsme do ní sklenice a nalili jsme vodu přes jejich ramena. Posíláme na střední teplo, za deset minut střílíme.

  sterilizace kompotu

 8. Po celé proceduře je třeba sbalit meruňkový kompot, dát na tmavé místo a přikrýt teplou přikrývkou. V zimě si můžete otevřít a vychutnat si lahodný přírodní meruňkový kompot.

  srolovat kompot na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaný meruňkový kompot na zimu - recept s fotografií vaření doma