Meruňkový kompot

V létě je aromatická a jemná chuť složena z meruněk - slunečného a voňavého ovoce. Vařit meruňkový kompot na zimu, použijte zralé, ale nikoli přezrálé ovoce s hustou dužinou. Nedoporučuje se používat nezralé, rozmazlené a nemocné ovoce pokryté skvrnami.
Každá žena v domácnosti, která umí vařit meruňkový kompot, si je dobře vědoma, že tyto plody mají nízkou kyselost, a proto se k nim během konzervování přidává 2–3 gramy kyseliny citronové nebo citronové šťávy (asi 0,5) 1 litr hotového sirupu).

 Meruňkový kompot


Velmi jednoduchý a nekomplikovaný je ten, který je popsán níže meruňkový kompot, recept který odhaluje všechny jemnosti výroby tohoto mimořádného nápoje.


Pro něj budete potřebovat kilogram zralého a šťavnatého ovoce, 2 lžíce. lžíce citronové šťávy, 0,5 kg cukru (na 1 litr vody) a několik loupaných meruňkových jader - dát budoucnosti kompotovat úžasnou vůni.
Meruňky musí být důkladně omyty a rozděleny na poloviny. Poté se plody 2 až 3 minuty vyvaří ve vroucí vodě, ve které byla citrónová šťáva dříve naředěna. Poté se meruňky přenesou do cedníku a vylijí se čistou studenou vodou.
Poloviny meruněk se umístí do čistých a předsterilizovaných nádob nebo do vroucí vody a naplní se asi? Do každé sklenice přidejte 1–2 loupaná meruňková jádra.
Poté se sirup vaří, dokud se cukr v něm úplně nerozpustí. Vypněte ohřev a nechte sirup vařit asi 10 minut, poté jej znovu vařte a naplňte do něj sklenice tak, aby sirup dosáhl samých okrajů. Sklenice naplněné sirupem se nechají 7-10 minut.
Poté se sirup nalije do hrnce a znovu se uvede do varu. Když se vaří, sirup se nalije do sklenice, takže začne přetékat přes jeho okraj. Sklenice bez utrácení minuty je utažena víkem a otočením vzhůru nohama je umístěna na ručník.


Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový kompot