Meruňkový kompot s pomerančem a citronem na zimu

Meruňkový kompot s pomerančem a citronem na zimu, recept, pro který navrhuji, je nejlepším nápojem pro chladné období. Tento kompot oživuje, osvěžuje a dává dobrou náladu. Co vám může připomenout léto v zimě? Samozřejmě, krásné a světlé meruňky. Mají opravdu letní vůni. Meruňkový kompot se tedy ukazuje být nejen krásný, ale také velmi chutný. Tato ovoce dodávají jejich maximální chuť kompotovat a získává se neuvěřitelný nápoj. A pokud kombinujete meruňku s pomerančem a citronem, dostanete limonádu. Zkuste se mnou uvařit takový kompot a uvidíte, že neexistuje lepší nápoj než to. Tyto tři plody jsou tak harmonicky kombinovány, že když pijete kompot v zimě, ptáci zpívají ve vaší duši a svítí jasné slunce. Chci také nabídnout kompot z meruněk a třešní.


Ingredience
Požadované produkty:
- 300 gramů meruněk,
- 1/2 oranžová,
- 1/2 citronu,
- 250 gramů granulovaného cukru,
- 2,5 litru vody.Oloupejte meruňky
Opláchněte všechny meruňky a každou z nich na polovinu. Semena odstraňte, aby nezasahovala do kompotu.


Plátek citronu a pomeranče
Nakrájejte citron a pomeranč na čtverce jakéhokoli tvaru. Pokud jsou kosti nalezeny, měly by být odstraněny, aby se na ně neudusilo.


Dejte ovoce do sklenice
Opláchněte, vysušte a sterilizujte sklenice na kompoty. Pohodlné sterilizovat v troubě. Ochlaďte sklenice a vložte tam všechno ovoce: pomeranč, citron a meruňky. Naplňte sklenici o něco méně než polovinu, pak bude kompot bohatý a chutný.


Vařte sirup
Vařte sladký sirup. Nalijte granulovaný cukr do vroucí vody. Sirup se míchá, aby se rozpustil cukr.


Nalijte horký sirup
Ovoce nalijte do sklenice sladkým sirupem.


Sterilizovat
Vložte sterilizovanou sklenici kompotu. Po 15 minutách vytáhněte.


Srolovat
Utáhněte sklenici víkem, vložte ji na několik hodin pod teplou přikrývku, dokud zcela nevychladne.


Dobrou chuť
Po ochlazení vložte meruňkový kompot s pomerančem a citronem do spíž a skladujte po celou zimu. Takové problémy jsou uloženy v bytě bez problémů, takže se nemusíte starat o jeho bezpečnost. Pokud je to nutné, trochu zchladit v lednici, a potom nalít do sklenic a zacházet s každým. Dobrou chuť!
Vyzkoušejte také kompot broskev a švestek.
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový kompot s pomerančem a citronem na zimu