Jak vařit meruňkový kompot - chuť léta po celý rok

Meruňkový kompot se vaří v zimě a na jaře, když již léto připravené kompoty docházejí a nedostatek vitamínů je cítit. Meruňka je dobrá, protože nebyla během sušení podrobena žádnému zpracování a nebyla narušena integrita ovoce. Meruňka je téměř plnohodnotná meruňka, ale postrádající vodu, a nyní, abychom uvařili kompot, stačí přidat tuto vodu.

Složení: cukr, sušené meruňky
Čas do záložky: Celý rok


I když jste si sušili meruňky sami, musíte je revidovat a opláchnout. Nalijte studenou vodu na sušené ovoce a nechte je stát nejméně 15 minut. Věnujte pozornost chybám nebo jiným podezřelým známkám škůdců..

Pokud je vše v pořádku, vypusťte vodu a přeneste meruňku do hrnce. Pro tři litrové hrnce vody potřebujete dvě až tři hrsti meruněk a 0,5 kg cukru.

Položte pánev na oheň a vařte meruňkový kompot 15-20 minut. Potom vypněte teplo, zakryjte pánev víkem a nechte kompot vyluhovat půl hodiny.

Vařené meruňky mohou a dokonce by se měly jíst, protože kompot ze sušeného ovoce je neobvykle užitečný. K meruňce můžete přidávat sušené švestky, sušená jablka, hrušky nebo rozinky, ale v zásadě již meruňka dodává kompotu příjemnou chuť a potřebnou sadu vitamínů.

Meruňkový kompot byste neměli svíjet na zimu, protože je vždy zdravější pít čerstvě připravený kompot, i když je vyroben ze sušeného ovoce..

Jak vařit vitamínový kompot z meruněk a šípků, podívejte se na video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit meruňkový kompot - chuť léta po celý rok