Konzervované meruňky: nejlepší recepty

Konzervované meruňky může mít několik možností. Můžete zavřít meruňkový džem, džus, kompot. Můžete kombinovat meruňky s jiným ovocem. Pojďme se podívat na několik receptů, takže se můžete „vyzbrojit“ nyní a čekat na nadcházející sezónu.

Konzervované meruňky: nejlepší recepty

Domácí konzervárenství.
Meruňkový kompot.
Můžete si vzít meruňky celé nebo je osvobodit od semen, propíchnout je na několika místech, dát je do sklenice. Připravte sirup (rozpusťte 400 g cukru v litru vody), přikryjte víčkem. Po třech až pěti minutách vypusťte sirup, uvařte a znovu nalejte ovoce po dobu tří až pěti minut. Tento postup proveďte asi třikrát. Na konci sklenice vody nalijte sirup na okraj přidanou kyselinou citronovou, okamžitě jej uzavřete víčky. Meruňkový kompot připraven!
Konzervace meruňkový kompot s cherry.

Poloviny ovoce vložte do dvou řad do sklenic, vložte třešňové jámy a pak znovu meruňky. Se semeny lze konzervovat třešně i meruňky. Naplňte obsah sirupem. K tomu si vezměte litr vody, rozpusťte v ní 400 gramů cukru. Pasteurizujte plechovky v závislosti na velikosti.

Konzervované meruňky: nejlepší recepty

Vyzkoušejte také meruňkový džem.
Nakládané meruňky.
Vyberte čerstvé, celé ovoce. Připravte marinádu s množstvím vody, hřebíčku, skořice, 130 ml octa a čtyřmi šálky granulovaného cukru. Koření a připravené meruňky položte na dno čistých a suchých sklenic. Do smaltované nádoby nalijte vodu, přidejte granulovaný cukr, vařte, filtrujte, vařte, nalijte do octa. Naplňte naplněné sklenice horkou marinádovou náplní, zavřete víčka, vložte do hrnce s vodou pro pasterizaci, hermeticky zabalte.

Konzervované meruňky: nejlepší recepty

Také se vám bude líbit meruňkový džem.
Meruňky v pyré z jablek.
Omyjte kilogram jablek, nakrájejte na plátky a předtím lusky osiva odstraňte stonky. Vložte je do smaltované pánve, přidejte 3 polévkové lžíce vody a poté vařte, dokud nezměkne pod víkem. Jablka rozdrťte, dokud je horká, rozpusťte 200 g cukru v pyré, vařte a přidejte hřebíček. Omyjte kilogram meruněk, rozdělte jej na poloviny a semena odstraňte. Naplňte sklenice ovocem, nalijte vroucí jablečnou omáčku. Musíte pouze srolovat plechovky a nechat je v místnosti vychladnout. Taková neobvyklá pochoutka osloví mladé gurmány, kteří ji jedí přímo lžičkami..
A samozřejmě nezapomeňte vyrábět meruňkový džem - klasický přípravek. Můžete si o tom přečíst více. tady.
Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované meruňky: nejlepší recepty