Konzervační recepty na zimu. Meruňky

Recepty zimní ochrany nabízejí mimořádnou a jednoduše úžasnou zimní přípravu - meruňkový džem novým způsobem nebo meruňkový med. K přípravě tohoto lahodného receptu potřebujete:

  1. 0,5 kg měkkých a zralých (případně přezrálých) meruněk;
  2. 2 šálky granulovaného cukru;
  3. 1,5 kg nezralých, hustých meruněk;
  4. 2 lžíce lehký med;
  5. 1 malý citron;
  6. 2 lžíce mandlová esence (pokud existuje).

Pro chuť můžete přidat také 2 polévkové lžíce. mandlový likér.

Recepty zimní ochrany

Jak vařit meruňky sladké přípravky na zimu? Téměř vše konzervační recepty na zimu z meruněk jsou plody předem položeny. 0,5 kg přezrálých třešňových meruněk se přikryje dvěma sklenicemi granulovaného cukru a na sporák se nechá mírně zahřívat, dokud se ovoce úplně nezmäkne. Dušené meruňky se vtírají na sítu do homogenního pyré.

1,5 kg husté, nezralé meruňky se nakrájí na polovinu a jámy se z nich také odstraní. Nyní musí být poloviny rozřezány na 4-5 kusů.

Recepty zimní ochrany

Kousky meruněk se složí do misky nebo pánve na džem a nalijí se do nechlazeného meruňkového pyré. K nim se přidá půl citronu, nakrájíme na malé kousky a 1 polévková lžíce. med (lehký). Po 3-3,5 hodinách dejte džem do varu a okamžitě jej vyjměte z tepla. Nyní ji nechte vyluhovat asi 12 hodin.

Po stanovené době se skleněné nádoby sterilizují. Džem se znovu uvede do varu a vaří se na mírném ohni asi 15 minut. 2 lžíce se nalije do něj. Amaretto (mandlový likér) nebo přidejte 2 kapky mandlové esence. Džem se smíchá a nalije do připravených nádob.

Džem je korkový a podobně meruňkový kompot na zimu, zabalí se vleže, dokud nezchladne.

Recepty zimní ochrany

Meruňkový med má velmi příjemnou, mírně kyselou dochuť s jemnými tóny mandle a medu. Ukázalo se, že je v zásadě velmi chutný, jako každý jiný konzervační recepty na zimu z meruněk.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervační recepty na zimu. Meruňky