Meruňkový kompot na zimu

Zachovejte plátek teplého, něžného léta se sametovým slunným ovocem - meruňky. Meruňkový kompot na zimu, recept který je uveden níže, je to jeden z nejoblíbenějších domácích nápojů nejen mezi dětmi, ale také mezi dospělými, navíc je nejen chutný, ale také velmi zdravý, jako samotné meruňky.

Připravit meruňkový kompot na zimu budete potřebovat následující přísady:

1 kg zralých meruněk

2 lžíce. lžíce citronové šťávy

400-500 g cukru na litr nalévací vody

několik loupaných meruňkových jader

meruňky

Pokud jde o meruňkový džem, pro kompot je nutné vybrat zralé, neporušené, nepoškozené meruňky a důkladně je opláchnout pod tekoucí studenou vodou.

Poté rozdělte všechny meruňky na dvě poloviny a semena odstraňte. Rozbijte 5-6 semen a extrahujte z nich něžná jádra.

Poté, po dobu 2 - 3 minut, blanch všechny plody ve vroucí vodě s přídavkem citronové šťávy a naklonění je do cedníku, opláchněte studenou vodou a vypusťte..

Poté, v dříve připravených čistých, suchých, sterilizovaných nádobách, byste měli opatrně dát meruňky „na ramena“ a do každé nádoby přidat 1-2 jádra meruňkových jader.

Poté musíte připravit sladce vylévající sirup následujícím způsobem. Nalijte veškerý cukr do vroucí vody a míchejte, dokud se úplně nerozpustí, vyjměte z tepla a nechte jej stát 10-15 minut. Poté náplň opět uvařte a nalijte ji do sklenic, aby se přes ni rozlil malý sirup. Další banky, ve kterých je, meruňkový kompot, vaření který je dokončen, musíte zakroutit víka a otočit vzhůru nohama.

sklenice s meruňkovým kompotem

Jako jablko kompot, je lepší uchovávat takový nápoj na chladném tmavém místě


Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový kompot na zimu