Meruňkový a malinový kompot

Moje oblíbené bobule a ovoce, maliny a meruňky již dozrávaly. Tento rok je sklizeň docela dobrá. Vybral jsem více než 25 litrů sklenic malin a meruňkový strom nezklamal. Mám nějaké škodlivé meruňky. Jeden rok přináší dobrou sklizeň a pak ten rok, nebo dokonce dva, prakticky nepřináší ovoce. Proto, když je sklizeň dobrá, musím se zásobit velkým množstvím ochrany, takže bude stačit alespoň příští rok. Zavírám a džem, a džemy a samozřejmě, kompoty, kde bez nich. Kompoty jsou velmi chutné, když je smícháno několik složek. Moje rodina a já jsem opravdu rád kompot s malinami a meruňkami. Chuť kompotu je tak úžasná a aromatická, že je obtížné vyjádřit potěšení slovy. Maliny a meruňky se navzájem dokonale doplňují a barva kompotu je zajímavá, stejně jako světle růžová.

Dříve jsem vždy vařil kompoty, ale nedávno jsem používal trochu odlišný recept, což je více podle mého vkusu. A výhoda z toho je větší, protože užitečné vitamíny nikde nezmizí, jako je tomu při vaření kompotiku. Meruňkový a malinový kompot na zimu - recept s fotografií.

Požadované ingredience (na jednu 0,5 litrovou nádobu):
- 100 - 150 gramů zralých meruněk,
- 100-150 gramů malin
- 0,5 šálku cukru.Požadované ingredience
Na dno předem umyté a sterilizované nádoby dejte umyté maliny.rozložte maliny
Semena nakreslete meruňkou, poloviny meruňky vložte také do sklenic.


rozložte poloviny meruněk
Přidejte cukr.


přidat cukr
Nalijte vodu do hluboké mísy. Vařte a zalijte maliny a meruňky s výslednou horkou vodou.
Hmotu trochu promíchejte lžičkou, aby se cukr úplně rozpustil.


Přidat vodu


promíchejte kompot
Potom dáme sklenice do víček, převrátíme je a přikryjeme přikrývkou. Když jsou sklenice kompotu v pohodě, vezmeme je do sklepa nebo skříně.
Tady je kompot!
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový a malinový kompot