Melounový sirup: výroba domácího medového melounu - nardek

S příchodem kuchyňských pomocníků, jako jsou elektrické sušičky, se začaly objevovat nové nápady, jak vyrobit něco zvláštního z běžných známých produktů. Jedním z těchto objevů pro naše ženy v domácnosti byl meloun. Pastila, hranolky, kandované ovoce - to vše je nezvykle chutné, ale nejcennější složkou melounu je džus, který byl také použit - nardek sirup.

Složení: vodní meloun, cukr
Čas do záložky: Léto, Podzim


Tajemství dobré domácnosti je při vaření ponechat co nejméně odpadu. Pokud na vaření melouny pastilky je potřeba pouze drť, pak ze zbývající šťávy můžete vařit sirup, který chutná podobně jako med.

melounový sirup

Říkají mu to - „nardek“, což znamená melounový med. Koneckonců, meloun má svou vlastní vůni a chuť je velmi slabá, je neutrální a to dává prostor pro představivost.

Můžete ochutit melounový sirup s mátou, citronem, tymiánem, vanilkou a mnoha dalšími příchutěmi, ale přesto si nejprve uvaříme sirup.

Pro 1 kg buničiny z melounu:

  • 0,5 kg cukru;
  • Citron, máta, vanilka podle chuti.

Umyjte meloun, nakrájejte jej a oddělte maso od zelené kůry. Semena odstraňte a nakrájejte na menší kousky nebo je okamžitě rozdrťte v mixéru.

melounový sirup

Umístěte buničinu do hrnce se silným dnem, přidejte cukr a umístěte na nízkou teplotu. Nemusíte přidávat vodu, meloun je již dostatečně šťavnatý.

melounový sirup

Po uvaření začne šťáva měnit barvu a zahušťovat. Sirup zamíchejte a vařte, ale ne déle než 30 minut.

melounový sirup

Nyní musíte oddělit buničinu, která půjde do marshmallow a vypustit sirup. Propláchněte jej sítem a vyhodnoťte jeho tloušťku.

melounový sirup

Pokud se vám zdá, že je sirup příliš tekutý, měl by se trochu odpařit. Konec konců, tloušťka sirupu závisí na množství cukru, a pokud meloun není příliš sladký, pak neprovádějte škrábnutí včas a sirup vařte tak, jak má.

melounový sirup

Sirup melounu můžete uložit do malých nádob nebo lahví v lednici. V takovém případě se sirup dostane bez problémů do příští sezóny..

Další informace o výrobě sirupu melounu naleznete ve videu:


Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový sirup: výroba domácího medového melounu - nardek