Jak vařit meloun jam na zimu: recept na výrobu meloun jam doma

Melounový džem má velmi jemnou texturu. Díky své neutrální chuti lze snadno kombinovat s jinými plody. Nejčastěji se melounový džem připravuje z banánů, jablek, pomerančů, zázvoru a mnoha dalších sezónních plodů a bobulí..

Složení: meloun, cukr
Čas do záložky: Léto, Podzim


Melounový džem vaří velmi rychle. Koneckonců, melounové maso, i když je husté, ale něžné, není třeba dlouho vařit, aby se dosáhlo měkkosti..

Pro melounovou marmeládu je vhodný meloun jakéhokoli stupně zralosti a sladkosti. Během vaření mohou být všechny nedostatky odstraněny..

Meloun dobře umyjte a osušte ručníkem. Nakrájíme na klíny, kůry a semeno.

Nakrájejte meloun na kousky, vložte do hrnce a přelijte cukrem. Nechte to stát hodinu nebo dvě a nechte šťávu jít.

Množství cukru je libovolné. U sladkého melounu si vezměte polovinu cukru, než je hmotnost melounu, ale pokud je meloun nezralý, pak byste měli zvýšit množství cukru a odebrat 1: 1..

Citrón projeďte mlýnkem na maso a přidejte jej do melounu.

Umístěte hrnec na sporák a přiveďte k varu za stálého míchání.

Snižte teplotu a nechte meloun ještě 15 minut vařit. Meloun, dokonce i nezralý, během této doby dostatečně zjemní.

Vyjměte pánev z tepla a mírně vychladněte. Kousky melounu, i když měkké, nebudou vařit v bramborové kaši sami. K očištění melounů můžete použít ruční mixér nebo síto s velkými otvory..

Poté, co jste ji rozmačkali, můžete pokračovat ve vaření marmelády na požadovanou tloušťku. V průměru to netrvá déle než 30 minut. 2-3 minuty před připraveností můžete přidat skořici, vanilku nebo zázvor, po kterém můžete rozložit hotový meloun do sklenic a srolovat.

Melounový džem není zvlášť rozmarný, ale přesto by měl být skladován na chladném a tmavém místě a spotřebován do 8 měsíců..

Jak udělat meloun jam se zázvorem a skořicí, podívejte se na video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit meloun jam na zimu: recept na výrobu meloun jam doma