Krok za krokem foto recept na zimu okamžitě nakládané červené zelí

nakládané červené zelí

Popis

Nakládané červené zelí, uzavřeno na zimu doma, dobytí vás z prvního setkání. Může být podáván jako samostatné občerstvení nebo může být přidán do salátu nebo jiného jídla..

Mrkev s česnekem nebo řepou se velmi často nakládá zelí. Dohromady získáme velmi chutný rychlý salát, který lze snadno podávat na slavnostní stůl jako vynikající svačinu.. A pokud jste pikantní milenec, nakládané červené zelí lze na zimu zavřít přidáním feferonky. V žádném případě to nezkazí chuť jídla, pouze to učiní ostřejší a pikantnější..

Velikost zelí si můžete sami upravit. Tak či onak, někdy je pokryta velkými nebo malými kousky nebo polovinami, ale častěji je jednoduše nakrájena a zakryta jako salát.

Proces výroby nakládaného červeného zelí je velmi jednoduchý a nezabere příliš času.. Pokud chcete nakládat a zavřít lahodné zelí ve sklenicích na zimu, pomůže vám s tím náš recept s fotografiemi krok za krokem. Díky našim doporučením budete moci rychle a chutně zavřít rychle vařící zelí na zimu bez sterilizace.

Ingredience

 • Voda 1,5 lžíce.
 • Jablečný ocet 1/2 šálku.
 • Bobkový list 2 ks.
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Hřebíček podle chuti
 • Skořice podle chuti
 • Červené zelí 1 ks.

Kroky

 1. Červené zelí dobře umyjte a odstraňte horní vrstvu. Poté by měl být nakrájen na tenké plátky a okamžitě umístěn do sklenic, které by měly být předem sterilizovány.. V tomto případě můžete zelí podbíjet co nejvíce, protože zpočátku má pevnější strukturu než běžné bílé zelí.

  nasekejte zelí

 2. Nyní musíme začít připravovat marinádu, která musí být nalita přes zelí. Nejprve byste měli dát vodu vařit v hrnci a připravit potřebné koření.

  ingredience pro marinádu

 3. Když se voda vaří, přidejte koření a ocet, přikryjte a počkejte deset minut, než se marináda vaří.

  přidat koření

 4. Poté, co je marináda připravena, nalijte ji do sklenic červeného zelí a uzavřete víčky.. Zkontrolujte těsnost sklenice jejím otočením vzhůru nohama a ponecháním vychladnout v přikrývce. Pokud se netvoří bubliny, pak je vše v pořádku a po třech dnech, kdy je zelí vyluhováno, můžete jej ochutnat nebo nechat až do zimy.

  červené zelí na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na zimu okamžitě nakládané červené zelí