Nakládaná cibule na zimu

Slané občerstvení - křupavé a kořeněné nakládané cibule na zimu. Obvykle se nakládají malé cibule sladkých a polosladkých odrůd. Velké cibule jsou také vhodné pro moření, ale je třeba je nakrájet na čtvrtiny. Pro ty, kteří neberou trpělivost, jsou vhodné sady cibule, ale podle mého názoru musíte ušetřit čas. Malé cibule se snadněji loupají než sady a velikost nemá žádný vliv na chuť nakládané cibule.
Velká cibule bude samozřejmě vypadat divoce ve sklenici martini, ale jíst tradiční 100 g s takovou cibulkou je velmi příjemné. Pokud do sklenice vložíte lžičku feferonky a česneku, dostanete zeleninový talíř pro muže.
Na vaření nakládaná cibule potřebujete 45 minut. Z uvedených ingrediencí získáte jednu plechovku s kapacitou 700 g.

Složení:
- cibule - 600 g,
- feferonka - 1 ks.,
- česnek - 2 zuby.,
- cukr - 25 g,
- sůl - 12 g,
- vinný ocet - 25 g,
- hřebíček, koření, koriandr.vložte ji do misky teplé vody

Aby proces loupání malých cibulek probíhal rychleji, vložte je do mísy teplé vody na asi 30 minut předem. Když jsou cibule lehce mokré, cibule se snadněji olupují..


loupání cibule
Důkladně oloupejte cibule, odřízněte kořenový lalok a krk. Potom žárovky vyvařujte ve vroucí vodě po dobu 1–2 minut, okamžitě je ponořte do studené vody, aby vychladly..


Příprava marinádové náplně
Připravte si marinádovou náplň: přidejte cukr, sůl, koriandr, koření a hřebíček do vroucí vody. Marinádu vařte 3 minuty, vyjměte z tepla.
Chcete-li piknik, přidejte pažitku a lusek červeného feferonky blanched po dobu 1 minuty do každé sklenice cibule.


naplňte marinádou, přidejte ocet
Vytáhneme žárovky z vody, necháme to vytéct. Cibuli vložíme do sterilizovaných čistých sklenic, přidáme lusek pepře a stroužky česneku, naplníme marinádou. Poté, co jsou sklenice plné, přidejte vinný ocet do každé nádoby zvlášť. Ve sklenici s kapacitou 700 g obvykle naliju 20-25 g octa.


Nádoby nakládané cibule sterilizujte po dobu 8-10 minut
Sklenice nakládané cibule sterilizujte 8-10 minut ve vroucí vodě. Pak jsme si dali na víko pro spontánní chlazení.Nakládaná cibule může být uložena na zimu při teplotách až 20 stupňů Celsia. Zkuste se také připravit nakládaný česnek s hřebíčkem na zimu, zdravé a chutné občerstvení.


Nakládaná cibule na zimu


Nakládaná cibule na zimu
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná cibule na zimu