Recept na lehce osolené okurky v minerální vodě

Těšíme se na léto nejen kvůli hojnosti ovoce a bobulovin, lehce osolené okurky - to je skutečná pochoutka, pro kterou je červen slavný. Takové okurky jsou dobré všude - s mladými bramborami a na piknik. Upozorňujeme na originální a jednoduchý recept lehce osolené okurky v minerální vodě.

Recept na lehce osolené okurky v minerální vodě

Připravme tedy všechny ingredience. Pokud se vám to podaří, je nejlepší použít Lukačovské okurky - jsou malé velikosti a pokryté chutnými pupínky, je radost je jíst! Budete také potřebovat mírně sycenou vodu, pro přípravu 1 kg okurek budete potřebovat 1 litr. Před přípravou okurky věnujte pozornost složení minerální vody, některé prvky, například jód, nebudou pro tento přípravek zvláště užitečné.
Nezapomeňte na voňavé koření - můžete použít spoustu kopru, nebo můžete kombinovat koprové květenství s partou petrželky. Nezapomeňte na hlavu česneku. Také na vaření lehce osolené okurky potřebujeme sůl - 2-3 polévkové lžíce bez skluzu.

Nyní můžete začít připravovat obrobek - umyjte okurky, odřízněte ocasy. Vezměte skleněnou nádobu - okurky v ní budou osoleny, musíte do ní vložit půl banda kopru a sekanou hlavu česneku. Nalijte litr minerální vody do jiné nádoby a rozpusťte veškerou sůl v ní. Nalijte okurky výslednou solankou a přikryjte druhou částí parmice. Nyní zbývá pouze zakrýt nádobu víkem a nechat ji v chladničce na jeden den. Po uplynutí této doby si můžete užít vynikající chuť okurek na minerální vodě a jejich zvláště zvučnou chuť..
Můžete však nechat nádobu s okurkami v lednici dalších pár dní - chuť těchto okurek bude také vynikající, ale neměli byste ji déle skladovat, chuť takové zeleniny bude velmi bohatá a blízká chuti nakládaných okurek. V létě stále chcete ochutnat jen nakládané okurky.
Mimochodem, existuje mnoho jednodušších receptů na takové solení, například můžete vařit rychlé solené okurky v sáčku.
Podívejte se na podobné recepty

» » Recept na lehce osolené okurky v minerální vodě