Konzervované okurky na zimu bez octa a sterilizace - dvojitá náplň.

Konzervované okurky na zimu bez octa a sterilizace

Tento recept na konzervované okurky bez octa a sterilizace osloví mnoho manželek v domácnosti. Vynikající okurky jsou vhodné v zimě a v salátu a alespoň s některými přílohami. Výlisky z okurek, kde je pouze konzervační látkou, jsou velmi zdravé a užitečné k použití.

Složení: třešňové listy, dubové listy, listy černého rybízu, okurky, hořká paprika, kopr, koprová semínka, černé pepře, česnek, estragon


Jak uchovat chutné a zdravé okurky metodou dvojitého lití.

mladé okurky

Vybíráme identické malé mladé okurky, myjeme je a naplníme je vodou po dobu 4-6 hodin, vyjmeme je z vody a znovu je důkladně omýváme. Na dně 3 litrové nádoby jsme rozložili: kopr se semeny - 5-6 větví, můžete je usušit hrstmi - třešňové listy a listy černého rybízu - česnek - 2-3 stroužky - černý pepř. Pokud chcete, můžete - feferonky, dubové listy, větve estragonu. Nakládejte okurky pevně na voňavé listy, svisle nebo jak se ukazuje.

Potom pokračujeme ve vaření nalitím vroucí vody na hotové plechovky po dobu 3-5 minut. Po stanoveném čase vypusťte vodu a přidejte do ní ingredience solanky.

Na 1 litr solanky budete potřebovat: na 1 litr vody, 5 až 10 g cukru, 50 g soli, 5 g kyseliny citronové.

Znovu vařte solanku a znovu naplňte sklenice obsahem.

Uzavřete sterilním víkem a sbalte.

Konzervované okurky na to však ještě nejsou připraveny. Dále byste měli plechovky převrátit, zabalit do běžné přikrývky a nechat až do dalšího dne..

Důležité: Varte sklenice s víčky nad párou po dobu nejméně 15 minut.

Konzervované okurky na zimu podle receptury na dvojité lití bez octa a sterilizaci se přednostně skladují v suterénu, ale je možné i v typické spíži ve vícepodlažní budově.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované okurky na zimu bez octa a sterilizace - dvojitá náplň.