Meruňkový džem

Denní konzumace meruněk má na tělo kouzelný účinek. Toto ovoce vás dokáže úplně zachránit před špatnou a utiskující náladou, letargií a únavou. Ve skutečnosti obsahují obrovské množství karotenu, fosforu, železa a kyseliny askorbové. Meruňky jsou užitečné nejen čerstvé, ale také konzervované. Meruňkový kompot, džem a konzervy nasycují tělo po celý den. A nezapomeňte na úžasné meruňkový džem, který v kombinaci s granulovaným cukrem vytváří jedinečně chutnou směs.

Meruňkový džem


Recept „meruňkový džem“ s mandlemi

 Chcete-li připravit recept na jam, potřebujete:

  • 3 kg měkkých meruněk;
  • 300 g sušených mandlí;
  • 2,5 kg granulovaného cukru.

Meruňkový džem

Meruňky na džem se oddělují od semen a vaří se po částech v mikrovlnné troubě bez vody po dobu 10 minut. Po tepelně zpracovaném ovoci se rozdrtí v mixéru nebo otře na sítu. K výsledné meruňkové hmotě se přidá granulovaný cukr (pro 3 kg bramborové kaše, 2,5 kg cukru). To vše se nalije do široké pánve se silným dnem a přivede se do varu na sporáku. Když se cukerná zrna rozpustí, nalije se mandle. Vařte džem na mírném ohni za stálého míchání, dokud se nevytvoří bílá pěna. Poté může být položen do sterilizovaných nádob a uzavřen plastovými víčky opařenými vroucí vodou. Když se džem vychladne, musí být otočen vzhůru nohama a zabalen.

Meruňkový džem

Recept „meruňkový džem“ může být užitečný pro vaření mnoha jídel: pečení kuřecích prsou, francouzský meruňkový koláč, ovocný charlotte atd. A nejen džem je vhodný k pečení, ale také meruňkový džem a jam. Všechny meruňkové recepty mají výraznou chuť, silnou vůni a jsou vynikající pochoutkou, potěšením k pití čaje.


Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový džem