Jablko a švestkový džem

Ukazuje se, že můžete sbírat všechny hlavní výhody jablek a švestek v jednom receptu.. Švestka a jablečný džem Ukázalo se, že je křehký, neobvykle voňavý a jednoduše neuvěřitelně chutný. Švestkový a jablečný džem se vaří s cukrem nebo bez cukru. Není jam na zimu, což vyžaduje velkou spotřebu granulovaného cukru. V těchto receptech můžete upravit sladkost pochoutky nebo ji vyrobit co nejpřirozenější bez sladidel..

Jablko a švestkový džem

Recept „Jablečný a švestkový džem“ (bez granulovaného cukru) lze připravit z následujících složek:

  1. 3 kg zralých jablek;
  2. 2 kg zralých švestek (měkkých);
  3. 3 litry vody.

Jablka jsou umytá, loupaná a loupaná a nakrájená na klíny střední velikosti. Švestky se také vyplaví a postaví, rozdělí je na dvě poloviny současně. Jablka se kombinují se švestkami v misce nebo pánvi a plní se vodou. Nádoba se umístí na sporák a džem začne vařit na velmi nízké teplotě. Ovoce se přivede pouze k varu a nechá se vychladnout. Tento postup se provádí 4krát denně po dobu dvou dnů. Dokud hmota nezhoustne. Jakmile je džem připraven, lze jej přenést do sterilizovaných sklenic a sbalit.

Jablko a švestkový džem

Další recept “Jablko a švestkový džem s cukrem". Pro něj potřebujete:

  1. 1 kg jablek;
  2. 2,0-2,2 kg granulovaného cukru;
  3. 1 kg švestek;
  4. 1 litr vody.

Jablka a švestky se připravují stejným způsobem jako v předchozím receptu. Potom se loupané jablko přelije vroucí vodou a vaří se 25-30 minut. Jablka samotná se nakrájí na kousky a nalije se vařeným jablečným vývarem a vaří se na mírném ohni asi 20 minut. Po určité době se k nim přidá? trochu připraveného cukru a jablka se vaří ještě asi 10 minut. Švestky se oloupají a posílají do jablek. Džem se vaří dalších 10 minut a zbývající granulovaný cukr se nalije do něj. Naposledy se ovocná hmota vaří po dobu 10 minut a válí se.

Jablko a švestkový džem

Pro milovníky velmi sladkého džemu můžete cukr smíchat s kondenzovaným mlékem nebo medem. Švestky lze také nahradit angreštem a dostanete „Recepty s fotografiemi. Jablečný a angreštový džem".


Podívejte se na podobné recepty

» » Jablko a švestkový džem