Apple jam

Jablko je považováno za původně ruské ovoce. A zdálo by se, že je to jen neukojitelná, lehká jídla, pochoutka. Ale z nich - jablka - můžete vařit obrovské množství zdravých a chutných jídel, připravovat zimní přípravy. Namočená jablka sama stojí za něco! A není třeba mluvit o sladkostí a dobrotách - jam, jam, jablečný džem bude v létě i v zimě stát ve středu stolu důstojně.

Apple jam

Jablečný džem je třetina nebo polovina vařeného pyré z jablek s granulovaným cukrem. Pečlivě vařené, to nevyžaduje ani těsnění a pasterizace jako jablečný džem, a udržuje se dobře. Okamžitě po vaření se umístí do sklenic a nechá se dva dny otevřené, takže se na povrchu vytvoří kůra. Potom mohou být plechovky uzavřeny plastovými nebo pergamenovými víčky.

Recept „Jam z jablek“

Složení:

  • 1 kg jablek;
  • 700 g cukrového písku;
  • 200 ml vody (sklenice).

Apple jam

Jablka se umyjí a nakrájejí na kousky, bez loupání, s kůží a semeny. Poté se umístí do nádoby na vaření (pánev). Voda se tam nalije a hmota se uvede do varu. Jablka se vaří nejméně 20 minut, dokud nejsou zcela měkká. Potom je třeba otřít na sítu a znovu přivést k varu, pak přidat granulovaný cukr. Džem se vaří v jednom kroku, dokud nevznikne hustá homogenní hmota.

Apple jam

Takže jablečný džem může být diverzifikován. Například, přidat švestky nebo hrušky, a také kombinovat s různými plody jako třešňový džem s jablky. Jablka také vytvářejí úžasný „syrový“ džem. V tomto případě se jablka očistí od všech zbytečných, strouhaných, smíchaných s cukrem v poměru 1: 1 a umístí se do sterilizovaných nádob. „Surový“ džem je udržován pouze v chladu a jeho skladovatelnost je mnohem kratší než u vařeného džemu..


Podívejte se na podobné recepty