Švestkový a jablečný kompot

Kompakt jablek a švestek na zimu, recept, pro který se vám dnes nabízí, je velmi chutný ovocný mix a vaše rodina si ho určitě zamiluje a potěší vás jeho úžasnou chutí po dlouhou dobu. Tento recept mi ​​dal můj přítel už docela dávno, ale rozhodl jsem se ho vařit velmi dlouho. Proč jsem měl mnoho druhů tohoto nápoje pouze s jinými ingrediencemi, například jsem vařil hruškový kompot a jeho vkus mi perfektně vyhovoval. Ale poté, co jsem se přesto rozhodl a uvařil jablko a švestkový kompot, znovu jsem zvážil svůj názor a rozhodl se svůj notebook zcela aktualizovat novými recepty. Příprava takové ovocné směsi je poměrně jednoduchá, jediný rozdíl oproti standardnímu kompotu je, že neobsahuje pouze jedno ovoce, ale dvě. Tato kombinace dává nápoju skvělou, bohatou chuť a jemnou vůni. Nebojte se vyzkoušet nové přípravky, protože jejich chuť vás příjemně překvapí.
K přípravě kompotu můžete použít libovolné odrůdy švestek i jablek. Proto nalezení těchto složek nebude velkým problémem..

Komponenty:
- hrnek granulovaného cukru,
- 150-250 gramů švestek,
- 150-250 gramů jablek,
- tři litry čisté vody


potřebné ingredience
Jablka a švestky dobře umývejte.umýt jablka a švestky
Vezměte vodu a nalijte ji do nádoby. Okamžitě přidejte granulovaný cukr.


nalijte do vody


přidat cukr
Pošli tam umyté bobule - švestky.


rozložte švestky
Jablka nakrájejte na stejné místo..


rozložte jablka
Zapálte nádobu, přiveďte vodu k varu, zamíchejte budoucí kompot velkou lžičkou a vařte ji po dobu dvaceti minut.


uvařte kompot
Potom vezměte reliéfní sklenice a do nich nalijte hotový kompot. Kompakt můžete přetnout sítem a potom ho nalít do sklenic. Bude tedy mnohem pohodlnější podávat drink na slavnostní hostinu. Také zkuste trochu změnit ingredience a budete mít stejně chutnou. jablko a třešňový kompot. Pěkné a chutné polotovary pro vás!
Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový a jablečný kompot