Švestkový džem - recept

Zkuste vařit Vrobustní švestkový džem, receptcož nikoho nenechá lhostejným a rozhodně si ho vezmete na vědomí. Koneckonců, takový džem, jako Jahodová marmeláda, lze použít nejen jako sladké ošetření čaje, s nímž můžete připravit mnoho různých lahodných dezertních věcí - koláče, housky, bagely, palačinky, palačinky atd..

tak, švestkový džem recept s fotografií

Požadované ingredience pro výrobu džemu:

Švestky - 1 kg

Granulovaný cukr - 1 kilogram

Způsob vaření:

U marmelády je lepší vybrat odrůdy švestek s hustou dužinou a snadno se oddělit od semen. Švestky je třeba velmi dobře umýt pod tekoucí studenou vodou a vysušit. Dále musí být ponořeny do vroucí vody po dobu 1-2 minut a okamžitě ochlazeny studenou vodou..

Švestkový džem - recept

Poté se všechno ovoce rozřeže na polovinu a kámen se z nich odstraní. Poté musí být poloviny švestek umístěny do velké smaltované mísy, určené k vaření džemu, posypané cukrem a nechány vyluhovat po dobu 3-5 hodin, aby ovoce vypustilo šťávu.

Švestkový džem - recept

Po uplynutí stanovené doby musí být mísa se švestkami položena na nízký ohřev a přivedena k varu. Abyste zabránili spálení džemu, je třeba jej pravidelně promíchávat a vařenou pěnu z povrchu odstranit také štěrbinovou lžičkou..

Vařící džem musí být odstraněn z tepla a zcela ochlazen. Potom znovu zapalte, přiveďte k varu, vyjměte z tepla a nechte znovu vychladnout.

Švestkový džem - recept

Během třetí fáze by švestky měly být průhledné a sirup tlustý - to znamená, že je džem připraven.

Zbývá pouze nalít horký připravený džem do předem připravených sterilizovaných skleněných nádob a převálcovat s vařenými víčky.

Uložte to originální švestkový džem, recept která je vám věnována výše, by měla být výhradně na chladném, suchém a tmavém místě jablečný džem.


Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový džem - recept